Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez gomba? Jó lehet rá a...

Ez gomba? Jó lehet rá a canesten kúp?

Figyelt kérdés
először nagyon viszketett, most kenegetem canesten krémmel, attól elmúlt a viszketés, csak néha vakarom. párommal (óvszerrel) szeretkeztünk és az óvszer tele volt túrószerű fehér nyúlós valamivel. amikor izgattam magam a kezem is darabkás volt. elég sok van a hüvelyemben. nem rég volt gombám, arra háziorvos írt fel kúpot és elmúlt. de barátom kenőcsön kívül más kezelést nem kapott. arra gondoltam, hogy talán ő fertőzhet meg?! előtte 2 kapcsolatom volt (1,5 és 2,5 évesek) soha nem volt gombám és mindig vigyáztam a wc-n is. mellette már 2x gombás lettem pedig csak 4 hónapja vagyunk együtt... mondjuk mindennap szeretkezünk (de gumiban).
2011. máj. 16. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál?
2011. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezzel még ne, a többivel igen. csak szeretném tudni, hogy elég-e a kúp megint.
2011. máj. 16. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A huvelyi fertozeseket, az orvos altal felirt gyogyszerek mellett (helyett;), etrendvaltoztatassal is gyogyithatod.


Egyel sok fokhagymat, a fokhagyma termeszetes antibiotikum (nem oli meg a jobarat bacikat es nem leszel ra hosszu tavon immunis, mint a gyogyszertari antibiotikumra.) Ha van juice-geped, akkor 2-3 gerezd fokhagymanak a levet keverd ossze egy citrom levevel (+ viz) es reggel ehgyomorra idd meg. (ha nincs gep, akkor jo aprora vagd ossze).

Utana ne egyel meg kb. 10-20 percig. Ha ehgyomorra iszod, garantaltan nem leszel kesobb budos. Ezt kabe csinlad 1-2 hetig.


A huvelyedet oblogesd az alabbival: fel liter langyos viz, egy evokanal almaecet (ez megoli a bacikat), egy evokanal probiotikum(jobarat bacik), 5 csepp teafa olaj (ez gyulladascsokkento). Hasznald a boltban kaphato douche(huvelyzuhany) flakont. Ha hasznalat utan hidrogenperoxiddal atmosod (gyogyszertar 3%os), akkor fertotlenitve lesz, es ujra lehet hasznalni. Hetente 2-3x, illetve szeretkezes utan.


Legalabb egy honapig (vagy amig teljesen tunetmentes nem vagy) mondj le minden szenhidratrol, cukorrol(mez, suti, torta, teszta, feher kenyer, banan, barack stb.) es foleg feherjet (hus, tojas), meg zoldsegeket egyel illetve kevesebb cukortartalmu gyumolcsoket (grapefruit, alma).


A foltos bugyikat (ha nem szines) aztasd be 3%os hidrogen peroxidba, ez fertotlenit. Ha a bugyi szines, akkor inkabb fozd ki,mert a hidrogen peroxid feherito hatasu.


Gyogyulast!

2011. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos hozzászólásod! Igazán jó, hogy valaki otthon van ilyen témában! intim mosakodóval rendszeresen mosom és mint írtam krémmel kenem kívülről, de már a hüvelyem bejárata is viszket, iszonyatosan. A cukros dologhoz annyit, hogy akkor volt hasonló problémám amikor sok édességet (főleg csokit és marcipánt) megettem, mindennap... rengeteg, tudom. egy kicsi fel is jött rám, de nem zavar. a lényeg, hogy figyelmeztetett az orvos, ne egyek édességet, se gyümölcslevet, még az alkoholtól is eltiltott. nem ettem sokáig édességet, nem kívántam és addig teljesen jól voltam. most párom, és az én születésnapom volt, 2 torta, sok sütemény, töménytelen ital és édesség. Valószínű megint túlzásba vittem a cukor zabálást...

egyébként ezekszerint amit lehet venni gombára (kúpot) az antibiotikum és csak ártok vele a későbbiekre nézve, mint használok?


még egyszer köszönöm hozzászólásod!

2011. máj. 17. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!