Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, aki rendszertel...

Van itt olyan, aki rendszertelen ciklussal küzd? Vagy küzdött? Mivel próbálkozol? Mi segített?

Figyelt kérdés
35-45 napos ciklusaim vannak. Valaki hasonló helyzetben?
2011. máj. 14. 21:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
hallottam rola, h az alacsony testsuly is lehet ilyen kiváltó ok.nemtom te h állsz a testeddel.
2011. máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nagy túlsúlyom van, de a hormon eredményeim a normális tartományban vannak. Így az orvos nem adott gyógyszert, de természetes úton próbálkoznék rásegíteni a dolgokra.
2011. máj. 14. 22:51
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem szörnyen rendszertelen volt.. nekem a fog.gátló tabi segített :S persze emiatt ne kezdd el szedni... de nekem sima nőgyógyász sem tudott segíteni.. de van valami orvos, ami direkt "erre van kitalálva":D a nevét sajna nemtudom, de ha elmész nődokihoz sztem ő tudni fogja:)
2011. máj. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Dettó, a tabletta előtt 35-42 napos ciklusaim voltak. A fogamzásgátló tabi szedése alatt persze nem volt saját ciklusom, így ott 28 naponta volt megvonásos vérzés. Abbahagytam, most 37-40 naposra állt vissza a ciklusom, de van peteérésem. Hála az égnek!


Amúgy sajna én későn tudtam meg, hogy rendszertelen ciklusra szigorúan tilos lett volna fogamzásgátlót szedni és hálát adok az égnek, hogy nem okoztam magamnak nagy bajt.

2011. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben. Nem vészes, nem kell ebből nagy ügyet csinálnod. Lehet, túlterhelted magad valamivel, főként idegeskedéssel, "stresszelsz".

Ha amiatt zavar, hogy nem tudod kiszámítani,hogy mikor van peteérésed vagy mikor jön meg, akkor mérjed az ébredési hőmérsékletedet. (ott, lent.... :-), mert "ott" kapod meg a legpontosabb értékeket. A hőmérsékleti görbe megmutatja a peteérés idejét, egész pontosan...

2011. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szájban mérem a hőmet. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ott lent mérjem... Reggel felébredünk a férjemmel, én meg "hőmérőzök".... Neeeeeem :)

Sajnos a görbém is össze-vissza. :(

2011. máj. 17. 20:05
 7/13 anonim ***** válasza:
voltam és elmentem vele nőgyógyászhoz. ha jól emlékszem 28-45 napos ciklusok normálisak. igen, jó rendszertelen, de emiatt még semmi baj nincs. Menj el te is nőgyógyászhoz ha ez megnyugtat
2011. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jól mondja az egyik hozzászóló, rendszertelen ciklusra nem szabad fogamzásgátlót elkezdeni.

Amúgy se szabadna, de ez már más tészta...

A nagy illetve alacsony testsúly is okozhat csúszászt.

Stressz, rendszertelen mozgás mind-mind.

Nagyon sok kiváltója lehet.

Tegyél rendet a szervezetedben, méregteleníts speciálisan, igyál női teákat (www.antalvali.com - itt tudsz kérdezni hogyan kezdj neki), tedd rendbe a lelkedet is, ha úgy érzed szükség van rá.

Mér

2011. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nekem is rendszertelen. nálam pcos-ra gyanakszik az orvos, írt fel Adimet tablettát, állítólag az majd helyrehozza a ciklusom.mégcsak tegnap kezdtem el szedni.
2011. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
sajnos nekem is elég rendszertelen,és nagyon idegesít!! nekem 30-40
2011. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!