Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez baj vagy még normális? 12/L

Ez baj vagy még normális? 12/L

Figyelt kérdés
12 éves vagyok! Ez lenne a 3. alkalom, hogy megvan. De eddig 26.-a körül volt mindig. (az a 2 alkalom legalábbis) és most 13.-a van és most kezdődik! Ez baj? vagy normális mert nem olyan rég jött meg?
2011. máj. 13. 16:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy valóban 1,5 év kell kb ahhoz, hogy beálljon a menstruáció, és ne legyen kiszámíthatatlanul hullámzó. 3-4 napos eltérés előfordulhat mindig, de legalább tudod, mikor kell rá számítani. Ezt jelenti a beállás. A 83%-os jól írta teljesen.
2011. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Na jó én ebbe belezavarodtam!! Mindenki mást mond!
2011. máj. 13. 17:11
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem, mindenki ugyanezt mondja, csak erre a 77%-so válaszoló nem jött még rá.


A lényeg, hogy 1,5-2 évig normális, ha kiszámíthatatlanul jön meg, vagy kimarad. Később beáll majd, ami azt jelenti, hogy tartani fog egy ciklust, és pár napos eltéréssel ki tudod majd számolni, hogy mikor jön meg, és így tudsz rá számítani. Ezt jelenti, hogy beáll.

A lényeg tehát, hogy ami veled most történik, az normális, és ne izgulj. Sajna ez az időszak olyan, hogy gyakorlatilag bármikor rádtörhet, így mindg legyen nálad betét vagy tampon, esetleg váltás bugyi.

2011. máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ne veszekedjetek!


Én nekem 8 éve jött meg, és soha nem volt rendszeres. Nőgyógyász nem talált semmi elváltozást, baj, tehát a hormonokra fogta a dolgot. Van hogy pár hónapig oké, van hogy kimarad, vagy 2-3 napos. A lényeg, én hiszek a dokinak. Gyógyszer nélkül megvagyok. És nem zavar, ha rendszertelen, mert mielőtt megjön, pár nappal érzem a PMS tüneteit. Tehát nem ér meglepi.


Csak azért írtam, mert veszekedés volt e téren. Szerintem igenis van, hogy valakinek rögtön rendszeres az elejétől fogva, és mivel mindannyian különbözünk, van akinek sokáig nem az. Én tudom, hogy az esetem nem egy átlagos. De azért mert valaki ilyen vagy olyan, nem kell a másik torának esni. El kell fogadni, hogy másak a génjeink, más a stresszhatás az életünkben, és sok egyéb dolog.

De tudnunk kell, hogy nincs csak rendszeres, vagy csak gyógyszerrel rendszeres, vagy csak rendszertelen.


Kedves kérdező: harmadik alkalommal nincs semmi baj, nyugodj meg. Nem kell megijedned, ez ilyenkor egyáltalán nem ritka. Ráadásul csak 12 éves vagy. Egy női test ilyenkor kedz el nőiesedni, tehát normális, ha ilyenkor még nem rendszeres.

2011. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tessza, teljesen igazad van. Nem tudhatja senki, hogy a kérdezőnek hogy alakul, de egyelőre minden rendben.

Amúgy érdekes az eseted. Ha nem titok, megkérdezhetem, milyen vizsgálatokon estél át, míg kiderült, hogy minden rendben?



Én még mindig azt a gondolatot próbálom megemészteni, hogy létezik olyan nőnemű lény (magát nőnek nevező valaki), aki egy 12 éves aggódó kislány kérdésébe bejön és ilyen minősíthetetlen stílusban nekiesik valakinek, aki ráadásul teljesen jót ír, és úgy osztja neki az észt, hogy valójában nem is igen van neki miből, és még önmagával is ellentmondásba keveredik... Aztán csoda, hogy szegény kérdező belezavarodik a dolgokba? Vérfagyasztó, hogy ilyen emberek léteznek. Remélem, a 77%-osnak tényleg csak valami átmeneti idegessége volt :)

2011. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!