Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Másnak is bedurvultak a PMS...

Másnak is bedurvultak a PMS tünetei szülés (ek) után?

Figyelt kérdés
Második babám születése óta intenzív középidős fájdalmam van, már szülés után 4 héttel éreztem, el is apadt a tejem és 2 hétre rá menstruáltam (csak 3 hétig véreztem szülés után). Eddig a PCO szindrómám miatt elég ritkán jött meg és előtte nem fájt, maximum menzesz alatt 1-2 napig, de most kezd rövidülni a ciklusom, másfél havonta jön meg és fokozatosan kezd beállni, tényleg rövidül. Legutoljára 3 hete volt meg és már 5 napja iszonyatos mellfeszülést érzek (sajnos már nem szoptatok), émelygek, minden szagra érzékeny vagyok és olyan erős görcseim vannak, mintha megint vajúdnék, egyszer már úgy éreztem, mintha megint áthaladna egy baba a szülőcsatornán, már sírtam is, annyira fájt. Terhes tuti nem vagyok, újabban minden menzesz előtt 2-3 héttel ezek a tüneteim, de egyre erősebbek. Hamarosan elmegyek dokihoz is, csak érdekelne, hogy másnál is előfordult, hogy szülés után jelentkeztek a PMS tünetei vagy erősödtek fel? Állítólag pont szülések után múlik el, nekem meg most jöttek elő. Lehet, hogy peteérésem van spontán (ami eddig nem volt) és ezért van ekkora fájdalmam? Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 13. 12:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a menstruációm hossza ugyanúgy 7-8 nap és csak a 2-3. napon erős, a többin csak pecsételek (szülések előtt is így volt).
2011. máj. 13. 12:17
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, és nem olyan, mintha cisztám lenne és épp kifakadna, ismerem azt a fájdalmat, nem a petefészkeim fájnak, hanem a hasam, mint szüléseknél.
2011. máj. 13. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is két szülés után jött elő, mindig középidőben, a falat tudnám kaparni. Mind a két gyereket fájdalomcsillapítás nélkül szültem, ismerem azt a fájdalmat is, volt epekövem is, ez sem fáj sokkal kevésbé. A dokim külön emiatt meg is vizsgált, mindent rendben talált. Azt mondta, hogy a női test, olyan, mint a kaleidoszkóp. Ugyanaz szülés után, ugyanabban a testben, de teljesen másképp rendeződik minden. Szerintem nagyon jó hasonlat. Ha ez megnyugtat, nekem pontos ciklus mellett ez a pokoli fájdalom 3-4 havonta jön elő. Tehát nem minden hónapban. A Nos-Spa szokott segíteni és az erős kávé, mint menstruációnál.
2011. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a választ! Én is fájdalomcsillapítás nélkül szültem, ezért is lepett meg, hogy ugyanannyira fáj, mint maga a szülés. No-spa sajna nem jött be, de hamarosan megyek dokihoz, 2 hét múlva, ha nem jön meg, de ha meglesz, akkor is megvizsgál (azt mondta az asszisztens). Remélem csinál valamit, hogy legalább 1-2 ciklus alatt ne fájjon úgy, mert ez a másfél havonta több napig tartó fájdalom kezd kikészíteni. :(
2011. máj. 13. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!