Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van anyukám ennyire a...

Miért van anyukám ennyire a tampon ellen? Hogyan beszéljem meg vele?

Figyelt kérdés
Anyukámmal kicsit fura viszonyunk van, nem igazán tudunk beszélgetni. Ezt a tampon-dolgot sem hoztam eddig fel neki, mert soha nem beszéltünk semmi ilyesmiről, maximum három mondatot amikor annak idején először megjött. Én egyszerűen nem bírom elviselni a betétet, idegesít, elcsúszik, átázik, stb. Amikor így elegem lett belőle, vettem tampont, azzal semmi gondom nem volt, persze anyával nem beszéltem róla. Most úgy adódott, hogy egyéb okok miatt itthon vagyok egy ideje, nem is megyek sehova, ergo vásárolni se. Szóval gondoltam csak nem esz meg anyukám, ha megkérem, hogy hozzon nekem, végülis nagy nehezen kiböktem neki, erre ő hallani sem akar róla, reflexből rávágta, hogy nem, és hiába próbáltam magyarázni neki bármit is, oda se figyelt, csak azt mondta, hogy nem, nem, nem, meg hogy egészségtelen. Megjegyzem, ő ápolónő, én meg 18 is elmúltam... Egyszerűen nem lehet beszélni vele ilyenekről... Most mit csináljak, hagyjam a fenébe, és "rejtegessem" a tamponosdobozokat? Miért nem lehet egy egészségügyben dolgozó szülővel erről beszélni, ráadásul szinte felnőttként? Vagy hogyan próbáljak meg vele normálisan beszélni?
2011. máj. 6. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne rejtegesd. Annak nincs értelme. Lássa csak, hogy téged nem érdekelnek az ő elvei vagy félelmei.

Innentől kezdve vedd meg magadnak.

2011. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád ostoba, ha valaki ennyire elutasít valamit és csukott füllel kántálja a magáét, az buta ember. Valamint prűd is, szerintem zavarja, hogy te magadnak feldugdosol valamit, mégha csak tamponról is legyen szó.. Szerintem ez a helyzet. Ne foglalkozz vele, éld az életed, vegyél magadnak. Amúgy tényleg 1000x jobb a tampon, nem is értem, hogy lehet betéttel átvészelni ezeket a napokat.
2011. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még ha nem is vagytok jó viszonyban, meg kéne beszélni. Egészségügyis, szóval biztos látott nem egy cifra esetet. Talán ha megbeszélnétek, hogy miért van ellene, neked miért jobb...

Amúgy meg felnőtt ember vagy, legrosszabb esetben felemeled a valagad és elmész a boltba. :D Jobbat nem tudok. :D

2011. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem ostoba, csak maradi, vagy nem is tudom mi a legjobb szó rá. Meg nem is az, hogy nem vagyunk jó viszonyban, hanem felszínes témákon kívül nem tudunk egymással beszélgetni, részben a prűdsége miatt is. Csak ugye mégis ápolónő, szóval nem értem hogy ilyen témákban miért kell ennyire passzívnak lennie... Gyakorlatilag semmi ilyesmiről nem lehet vele beszélni, mondjuk én már fel se hozom inkább...

Amúgy nem arról van szó, hogy lusta vagyok elcammogni a boltba, csak mint említettem, most kicsit bonyolult a szitu, szóval nem tudok csak úgy emenni ide-oda, de ezt most ne fejtegessük :)

Első válaszoló tanácsát szerintem megfogadom, bár ezek után én már azt is el tudom képzelni, hogy azon kiakadna, ha egyáltalán meglátná, de hadd döntsem már el én, hogy mit mit csinálok...

2011. máj. 6. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Az csak rád tartozik, hogy mit használsz menstruációnál.
2011. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia hát minden szülő más az én anyám meg akkor mikor először megjött erőltette, azzal a céllal hogy nagyon erős volt a vérzésem és sokáig tartot, nem akart betéteket venni..... De én nem akartam mert kényelmetlennek találtam, de most hogy idősebb vagyok tényleg jobb belátom.
2011. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!