Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a felfázásnak? Következmény?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már lányokat panaszkodni a mosdóban, hogy felfázott és miylen kellemetlen.. Érdekelne miben nyilvánul ez meg.

Köszi a segítséget!


2009. márc. 6. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Állandóan pisilni jársz. Általában így kezdődik, utána már a vizeletürítés végén kellemetlen, fájdalmas érzés, és az alhasad is fájhat. Valakinek vér is van a vizeletében.
2009. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tünetei elsősorban a gyakori pisilési inger, és a kellemetlen égető érzés, fájdalom közben. Ha nagyon komolyra fordul, átterjedhet a fertőzés a vesékre, vesemedence-gyulladást okozva. Az már nagyon fáj, és azonnal orvoshoz kell vele fordulni, aki antibiotikumot ír fel.

Ha rögtön az elején kezelni kezdjük a bajt, elmulasztható és megelőzhető a komolyabb probléma, de mindig nagyon vigyázni kell és idejében orvoshoz menni, ha szükséges! Otthoni kezelésként hatásos a kamillatea (ülőfürdő formájában és belsőleg fogyasztva), gyógynövényboltban kapható gyógynövényes csepp és a vörösáfonya. Ezen kívül fontos a lábak és az alsó testrész melegen tartása, valamint az intim higiénia, megelőzésként is.

2009. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most már értem. Szerencsére én nem szenvedek ebben, lekopogom, még sosem volt ilyen bajom. Megfogadtam már régen édesanyám tanácsát, hogy ősszel-télen-kora tavasszal tűrjem be a derekam meg ilyenek :)

Emellett meg próbálok sokat inin, főként teát vesebetegségek ellen.

Köszönöm mégegyszer a gyors válaszokat!

2009. márc. 6. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Adj hálát, hogy neked még nem volt ilyened, remélhetőleg nem is lesz.

tartsd be továbbra is anyukád tanácsát. én még hozzátenném a meleg pamutharisnyát is nadrág alá.

2009. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon fázós vagyok, úgyhogy télen ez, meg a trikó vagy top nálam alap. :)

Vigyázzatok Ti is!

2009. márc. 6. 17:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsésnek mondhatod magad, hogy még nem voltál felfázva. Én néhány éve voltam és igazán kellemetlen, azóta is emlegetem.

Rengetegszer volt pisilési ingerem, és az esetek kisebb részében kellett valóban vécéznem. Sajnos, átterjedt a vesémre és bár pisilésnél nem fájt semmim, de egész nap olyan volt a vesém, mintha baseball ütővel valaki rávert volna.

Nem kívánom senkinek!


Anyukád ügyes volt, hogy figyelmeztetett, de te még ügyesebb voltál, mert hallgattál rá!

2009. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!