Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vészelitek át a piros...

Hogy vészelitek át a piros napokat?

Figyelt kérdés
(Betétet használók) Nekem suliba nagyon nehéz, kétszer átázott a nadrág is,nemtudom mit csináljak! A tampon nem sikerült! 8x próbáltam... Mindig hiába...
2009. márc. 4. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Igazából sosem értettem betéttel, hogy lehet átázni, nappal, mikor egyenes testhelyzetben vagy, mert még éjszaka ha erős a vérzés... Szerintem az erősebb napokban cseréld akkor 1-2 óránként.
2009. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
nem tom nekem nem erős ennyire elég ha reggel teszek be és 2-kor mikor hazaértem újat!Hát talán próbáld meg sokszor ellenőrizni meg cserélni mást nem tudok mondani!Meg tegyél be a legnagyobból!(Am nekem még csak 1 menszeszem volt az 1. ami most is tart még de a vége felé vok)
2009. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

sztem cseréld le minden szünetben, és akkor nem fog átázni!

amúgy nekem is elég akkor kicserélni, ha hazaérek 2 körül.

2009. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Amikor én voltam fiatal (20 évvel ezelőtt) tényleg olyan betétek voltak amivel napi renden voltak az ilyen balesetek. A most kapható betéteknél én ezt nem tapasztaltam. Próbálj ki több féle betétet, de akár a Libresse akár az Allways van annyira jó, hogy kizárt, hogy pár óra alatt átázzon.
2009. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Vegyel normalis nagysagu betetet, nem vastagot, csak hosszabbat. Elol is es hatul is eleg legyen. Es csereld ki gyakran. 2-szer ataztal? Nagyon durva ne haragudj, ebben a modern vilagban, amikor annyi kulonfele betet kozul, tampon kozul valaszthatsz, hogy csak na!

Ok. ob. mini tamponnal probald meg. Lazulj el, vedd le a bugyidat magadrol. Az egyik labadat tedd fel a kad szelere, igy eleg helyed lesz feltenni a tampont. A lenyeg, hogy nyugodt legyel, es lazulj el. Arra gondolj, hogy millio es meg annal is tobb no hasznlja a vilagon a tampont, te is felteszed, es nagyon jo lesz! Hidd el sikerulni fog! Nagyon jo dolog, probald ki.

2009. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is mindig átázott, emlékszem mennyit szerencsétlenkedtem...


Volt amikor rosszul tettem be vagy nem tudom és az egyik oldalán szinte semmi sem volt a másiknál meg még körülötte is. Eleinte nagyon nehéz volt.

Volt olyan is, amikor felvettem még egy bugyit pluszba a másikra :DD szörnyű volt.


Suliba menet, reggel betettem egyet aztán suliban még 2szer cseréltem és mikor hazajöttem az volt az első megint.


Én a libresset meg hasonlókat nem ajánlom, nekem nagyon rosszak voltak.

Egyedül az always vált be. Nappalra is éjszakait használtam az elég nagy és nem kellett aggódni.

De az a minimum volt nekem, hogy minden szünetben elmentem wc-re és vittem magammal sok zsepit. Akkor sok kis is csurgott aztán jól megtöröltem magam és a következő szünetig annyi nem jött, hogy katasztrófa történt volna...


Egyébként nekem már nem erős a vérzésem annyira, mint régen. Lehet neked is jobb lesz később. (most vagyok 19)


De én amint lehetett váltottam az ob tamponra. Most azt használok mindig, főleg éjszakára. Engem nagyon zavart, hogy nem alhatok nyugodtan.

Reggel berakok egy ob-t aztán suliban kb. 4 óra után kiveszem (ha 6 órám van) és még ott a betét, az meg kibírja hazáig. Ott nem szoktam új tampont betenni, mert nem tiszta a kezem és ott szappan se nagyon van csak sima vízzel tudom megmosni.

De van applikátoros ob tampon is, bár nem mindig lehet kapni.


De szerintem nagyon megérné átterned tamponra. Miért nem sikerült eddig?

Először próbálkozz a legkisebbel. Lehet kapni zseléket illetve akár síkosítót némelyikre rá van írva, hogy tampon felhelyezésénél is lehet használni. Úgy könnyebb.

2009. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert ha fel is ment, addig nem hogy jó lett volna,és rohadtul kellemetlen volt...
2009. márc. 5. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

nekem a betéttel sose volt gondom, én is gyakran cserélem. Nem csak 3 óránként, ahogy az "elő van írva", hanem ha látom, h mennyi, akkor kicserélem inkább hamarabb, ha tudom, h 1-2 órán belül nem fogok eljutni mosdóba.

Nem Allwayst és Libresse-t használok, mindkettőt próbáltam. Másik kérdésbe már írtam, h Naturella vált nekem be, az is ilyen pamutos és van belőle hosszabb fajta is. Éjszakára meg az extrahosszú Libresse éjszakait szeretem.


Nekem sokkal nehezebb elviselni azt, h úgy fáj a derekam, mint ha klímaxolnék... A hasam nem sűrűn, de a derekam mindig.

De vhogy mindig föl tudok rá készülni, h meg fog jönni, mert előtte való éjjel nagyon rosszul alszom.

2009. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Van egy osztálytársam,aki szintén úgy csinálja,hogy reggel 7-kor berak egy betétet és d.u. 2-kor kicseréli.Közben egyszer sem.Szerintem ez undorító!Annyi idő alatt nemhogy egyszer sem tud "szellőzni",a bacik is rögtön lecsapnak rá!Nem vagytok olyankor ottlent büdösek?Nekem minden 2. szünetben ki kell cserélnem!Vagy ha nem is lenne muszály,akkor is kicserélem,már a "gusztus kedvéért" is.
2009. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!