Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet megint gyulladás...

Mitől lehet megint gyulladás a húgyhólyagomban? A páromtól kaptam el?

Figyelt kérdés
39 éves nő vagyok, a párom külföldön dolgozik, kb. 3 havonta jön haza. 7végén voltunk együtt, hétfőre pedig megint kijött ez a gyulladás. Ez már a 3. alkalom, h így van. Szerintetek tőle kaptam el? Megcsal a párom? Ezt csak nőtől szedhette össze?
2009. márc. 4. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a megcsalás az oka! Egyértelműen a ritka szex áll a probléma hátterében. Én is voltam hasonlóképpen, ezért kiveséztem a szakirodalmat. (Ha nem akarjátok kihagyni az orális kényeztetést, tarts otthon húgyúti fertőzésre gyógyszert, és az első tüneteknél szedd be.)
2009. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hogyhogy a ritka szex az oka? Nem értem.. Hogy okozhat ilyesmit??
2009. márc. 4. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Egszerre több oka is lehet, de nem vagyok egészségügyi végzettségű, tényleg csak az utánaolvasásból megtudottakat írom: -éppen legyengült a szervezeted ellenállóképessége (pl. menzesz előtt, stressz miatt, fáradtság köv., téli időszakban vitaminhiány okozta kimerültség), -ritka szexnél ált. erőteljesebb, hosszabb (többszöri) az aktus, sérülékenyebbé válik a nyálkahártya, könnyebben bejutnak az amúgy problémát nem jelentő és normálisan is a bőrön lévő kórokozók, -nőknél ráadásul rövidebb a húgycső, közel a végbélnyílás, emiatt könnyebben feljutnak, -nemi érintkezés során a hüvely savas vegyhatása megváltozk és táptalajt képez a kórokozók elszaporodásához (férfiak itt is védettebbek), -a csak alkalmanként előforduló együttlét esetén nincs módja a szervezetnek "edzésben" maradni, a nagyobb "dózisú" kórokozóknak ellenállni, főleg, ha a szegény nőnek még hajlama is van húgyúti fertőzésre...

Talán mindent felsoroltam. A lényeg: időben orvoshoz menni.

Kellemes és problémamentes házaséletet!

2009. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. márc. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!