Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van pisilési inger...

Miért van pisilési inger vízfolyáskor?

Figyelt kérdés

Akkor van inger, amikor megtelt a húgyhólyag és feszíti. Nem?

Akkor?


2011. ápr. 18. 18:43
 1/4 anonim válasza:

gondolom azért, mert a tehén nem gyorsvonat.

:)

2011. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom. A tehén az tehén, de miért hoztad el a vonatot?
2011. ápr. 22. 18:31
 3/4 anonim válasza:

Ez egy feltételes reflex (pavlovi reflex), ami úgy alakult ki, hogy mikor pisilsz akkor hallod a csurgást ugyebár. Az agyadban ígyhát pici korod óta kialakul egy idegpálya, mely "megjegyezte", hogyha pisilsz akkor van hozzá az a hang is. Feltételes reflex, mert ha megvan a feltétel (legyen az vízfolyás), akkor az aktiválja az ingert (pisilés). Az agyadnak úgymond mind1, hogy mi váltja ki a hangot (egy csap amiből jön a víz vagy esetleg egy másik ember aki pisil és azt hallod) ha neked is kell akárcsak egy kicsit is pisilned akkor ezeknek a hangoknak köszönhetően még jobban kell majd. Ezért van az is, hogy mondjuk mikor mész haza, már 10 perce kell pisilned és valahogy kibírod, kibírod, de amikor hazaérsz és beléptél a fürdőszobába és meglátod a wc-t akkor kb már úgy vagy h alig érsz oda a wc-hez olyan szinten majd be hugyozol :D és ez nem azért van mert nem bírtad volna még tovább tartani, hanem azért mert megláttad a wc-t. A wc látványa ugyanúgy kiváltja az ingert. Csak azért mert az agyad megszokta és kódolta: ha wc-t látok, pisilni szoktam, ha csurgó hang van akkor is pisilek.

Lehet kicsit túl magyaráztam, de remélem érthető :D

2011. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi

Teljesen ésszerű, hiszen tanultam is egy Pavlov módszert, hogy a kutyának beindult a nyálelválasztása a csengőszóra. Hogy nem jutott eszembe?

2011. ápr. 25. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!