Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Klion D100-as hüvelykapszula...

Klion D100-as hüvelykapszula mellékhatása lehet, hogy az első felhelyezés után nagyon intezív lett a viszketés?

Figyelt kérdés
Tegnap felírt a dokim Klion D100 hüvelykapszulát meg Mycosyst-Gino tablettát, mivel hüvelygombám (Candida) lett. Na tegnap este felhelyeztem az első hüvelykapszulát, aztán ma hajnali 1/2 5-kor arra ébredek, hogy iszonyatosan viszkedek, de olyan szinten, hogy egyszerűen nem tudtam tovább aludni! Aztán rá két órára enyhült ez a viszketés! Az lehet, hogy a hüvelytabi "dolgozik" és azért van ez az iszonyatos égő, viszkető érzés? Válaszokat előre is köszi!
2011. ápr. 16. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Azért lehet, mert allergiás vagy valamelyik összetevőjére. Elolvastad a betegtájékoztatóját?

"4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK...- Viszketés.."

Hagyd abba a használatát, és írass fel másik kúpot.

Ha biztos hogy candida, lehet kapni PevarylG kúpot a patikában recept nélkül, vagy Canesten combit (kúp+krém egyben), ezek tuti használnak.

2011. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pevaryl hüvelykúpot vettem már és sajnos nem használt, ez után mentem el a dokihoz.
2011. ápr. 17. 05:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanezt csinálta minden hüvelytabletta, amit fölírtak nekem annak idején ugyanerre a problémára, szóval szerintem az amúgy is gyulladt nyálkahártya reakciója ez. Nekem két nap alatt javult ez a dolog... ezért nem biztos, hogy allergia. Én nagyon sokáig voltam hasonló helyzetben mint Te és megjártam ezzel pár dokit. Amit mindegyik elmondott nekem: ha már többszörösen visszatérő baj ez a fertőzés, akkor lehet, hogy túl érzékeny a hüvelyflórád és valami miatt könnyebben borul fel a pH-egyensúly odalent. Az ő tanácsaik alapján lehet, hogy:


1. meg kellene beszélnetek pároddal, hogy... szóval az ondónak lúgos a kémhatása, valahogy máshogy intézzétek a szeretkezés végét (de nehéz volt úgy megfogalmazni, hogy ne legyen tapló se meg biológiakönyv se...pffh)


2. másik fogamzásgátlót kellene szedj (én a dianét szedem már elég hosszú ideje)


3. próbálj kevesebb cukrot enni.


Remélem, tudtam valamennyit segíteni, jobbulást!


30/L

2011. ápr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2.ik válaszolónak nagyon köszi, egy kicsit megnyugtattál!

Én is úgy gondolom, hogy ez talán nem allergia, de majd holnap azért felhívom a dokit és megkérdezem tőle, hogy ez természetes reakció e ami történik a hüvelytabletta felhelyezése után.

Aranyos vagy, hogy tanácsokat adtál, de fogamzásgátlót nem akarok szedni, mivel kisbabát szeretnénk a férjemmel, amúgy ilyen hüvelygombám több mint 6 éve nem volt. Tehát nálam ez a hüvelygombás téma nem rendszeres!

Még egyszer köszi a tanácsokat! :-)

2011. ápr. 17. 18:22
 5/7 A kérdező kommentje:

Felhívtam a dokit és azt mondta nyugodjak meg, mert ez nem a hüvelykapszula hibája, hanem ilyen hatást kell éreznem mert hat a hüvelytabi, úgyhogy hál istennek nem allergia ez!

Még egyszer köszi a válaszokat!

2011. ápr. 18. 08:24
 6/7 Laura Sheen válasza:
Nekem is ugyanez a probléma..Első kúpot mikor felhelyeztem iszonyatosan viszketett... De ez azért van mert a tabletta ekkor fejti Ki a hatását..ugyan úgy mikor a seb is viszket mert gyógyul akkor így Van a hüvellyel is..szóval nyugi :)
2017. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laura Sheen válasza:
Ja,és nekem Clotrimazolum kúpom volt..de sírtam kínomban
2017. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!