Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség, felfáztam, mit...

Segítség, felfáztam, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Lassan két hete eleve félve ülök le a WCre, mert pokoli érzés pisilni. Néha magától is elkezd fájni, szúrni, égni a húgyutam, ilyenkor kibírhatatlan érzés. Vért nem láttam. Egyáltalán felfázás ez? Vagy csak valami gyulladás? Volt már valakinek ilyen? Valaki ajánlott forró vizes fürdőt,de ezt nem tudom megvalósítani, mivel kis lakásban élünk és csak zuhanykabinunk van. Nagyon elfoglalt vagyok, egyszerre családanya és dolgozó nő,ráadásul tanulok is, így nincs időm elmenni orvoshoz(Most múltam 24). Mit ajánlotok, mit tegyek, valami házi praktikát nem tudtok?

Köszönöm!


2009. márc. 2. 19:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már két hete így van ez, akkor mégis érdemes lenne elmenned orvoshoz. Nem akarlak megijeszteni, de nekem csak akkor volt ilyen hosszú felfázásom, amikor vesegyulladást kaptam. Nem mondom, hogy neked az van, csak bármi lehet belőle vagy szövődmények is kialakulhatnak. Nem is nagyon ajánlott a fürdőzés ilyenkor, szóval jobb, ha zuhanyzol.
2009. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Vettem Urogin lötyit, ezt ajánlotta a patikus hölgy, de biztos ami biztos alapon fölszerelkeztem kamillateával és aszalt vörösáfonyával is :) Hogyha ennyi minden nem segít, akkor már seemmi se fog! :D

Köszönöm a tanácsokat, mindenkinek kellemes napot, jó munkát, és kevés felfázást! :)

2009. márc. 3. 15:11
 13/18 anonim ***** válasza:

Kezdődő felfázásnál én a forróvizes palack - módszert szoktam alkalmazni.

Ez abból áll, hogy egy fél-, esetleg egy literes műanyagpalackot megtöltök olyan forró vízzel, amennyire forrót bír (vagyis, hogy ne olvadjon el a palack), egy vékony törölközőbe csavarom. Lefekszem és ezt a "töltetet" beteszem a lábam közé (mintha lovagolnék rajta). Azért szoktam törölközőt csavarni köré, mert másképp égetne, de ha bírod, mehet anélkül is.

Még soha nem kellett felfázásra gyógyszert szednem, az mindig elmulasztotta.

Percek alatt van hatása, sokkal kellemesebb érzés pisilni.

Amikor hűlni kezd a palack, újra kell tölteni.

Azt nem tudom, hogy ennyire elhúzódó betegségnél, mint a Tiéd, van-e hatása, de szerintem egy próbát megér:)

Gyógyulást kívánok neked!


Üdv,

Tünde

2009. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez 2-3 nap alatt elmulasztotta a felfázásomat minden esetben.


Újra Tünde voltam:)

2009. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ahogy elalszik a kislányom, kipróbálom! (Addig mindig föl kellene pattannom a pici miatt :))
2009. márc. 3. 20:59
 16/18 anonim ***** válasza:

Majd írd meg, hogy volt-e valamilyen hatása.


Puszi,

Tünde

2009. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Szia Tünde!

Tegnap este ittam olyan gyógynövényes lötyit, beleültem kamillás lavórba, és még a lábam közé kaptam a melevizes palackot is(a férjem tiszta dilisnek nézett,és egész este rajtam nevetett:P),szóval nem tudom mitől, de ragyogóan érzem magam :D

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, jobban vagyok!

2009. márc. 4. 18:50
 18/18 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban vagy, remélem tartós lesz a gyógyulás:)

Ha véletlenül legközelebb megint felfázol, tudod már, hogy mi segít.

Szerintem sokat számít a hozzálás is, tehát minél optimistábban nézed a dolgokat, minél inkább meg akarsz gyógyulni, annál sikeresebbek a házi kúrák.

És, bár nem tartozik ide, ezért bocsi, elmondanám, saját példából merítve, hogy ha elhatározod, hogy nem leszel beteg, akkor nem is kapsz el semmilyen fertőzést. Nekem sikerült, így győztem le 2 éve az évente kétszer rámtörő mandulagyulladást (néha szinte kórházba kerültem, annyira rosszul voltam). Szóval fel a fejjel:)

Vigyázz magadra!


Tünde

2009. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!