Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség, felfáztam, mit...

Segítség, felfáztam, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Lassan két hete eleve félve ülök le a WCre, mert pokoli érzés pisilni. Néha magától is elkezd fájni, szúrni, égni a húgyutam, ilyenkor kibírhatatlan érzés. Vért nem láttam. Egyáltalán felfázás ez? Vagy csak valami gyulladás? Volt már valakinek ilyen? Valaki ajánlott forró vizes fürdőt,de ezt nem tudom megvalósítani, mivel kis lakásban élünk és csak zuhanykabinunk van. Nagyon elfoglalt vagyok, egyszerre családanya és dolgozó nő,ráadásul tanulok is, így nincs időm elmenni orvoshoz(Most múltam 24). Mit ajánlotok, mit tegyek, valami házi praktikát nem tudtok?

Köszönöm!


2009. márc. 2. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen valahogy minél elöbb menj el orvoshoz.Valami antibiotikumot kellenne szedned ami hugyúti fertözésekre való.H a másként nem megy kérj a háziorvosodtol telefonon egy idöpontot,igy nem vész kárba az idöd.De az egészség az fontos,ne hanyagold el.
2009. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Addigis igyált nagyon sok vizet, hogy ki tudd pisilni a szennyeződést.
2009. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Ha felfázásról van szó akkor segíthet a csalán teamely gyógyítja a hugyutak megbetegedéseit, gyulladásait. Ebből lehet inni naponta 2-3 csészével is. Fontos a sok folyadék, hogy minnél előbb távozzon a vizeletel a sok baktérium. Jó még a mezei zsurló tea is, szintén segít a húgyutak gyógyulásában. Én mindig ezt iszom ha érzem, hogy fel vagyok fázva.
2009. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd munka után beszaladok a patikába!

Aki tud más egyéb házi praktikát, szívesen veszem, mert rögeszmésen gyógyszerellenes vagyok. (Persze beveszem, ha elkerülhetetlen, de ahol csak tudom, kerülöm.)

2009. márc. 2. 20:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, a hólyaghurut bakteriális betegség, és nagyon komoly szövődményei lehetnek, ha otthon kúrálgatod. forró fürdőt véletlen se vegyél, mert idült gyulladásra nagyon veszélyes, hiszen fokozza a szövet gyulladását. holnap irány az urológia, és kérlek tedd most félre az elveidet, és szedd be az antibiotikumot, amit felír majd az orvos. még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a hólyaggyulladás nem játék!
2009. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Tuti nem fogsz orvoshoz menni, úgy hogy fogj egy lavrot és kamillás melegvízet tegyél bele, abba ülj bele. ezt csináld meg legalább naponta kétszer. Ha nem komoly a baj, akkor ez segíteni fog!!!Én is ezt teszem ha kifázok, nekem is zuhanyzóm van és nem tudok elmenni orvoshoz, úgy hogy megértelek. próbáld ki és írj ide, ha segített!!!
2009. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
UROGIN, gyógynövényes tinktúra, bármelyik gyógyszertárban kapható, egy nap alatt megszünteti a problémádat!
2009. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Letettem aludni a kislányomat, úgyhogy most csend van és nyugalom, szóval most tudok írni.

Az orvoshoz menést fontolgatom, de először is kipróbálok mindent, amit ide írtatok. Hogyha az sem segít(nem feltételezés), akkor muszáj leszek meglátogatni kedves doki barátaimat. No leléptem aludni, mert a csöppség reggel hatkor kelt...

Jóéjt!

Köszönök mindent!

2009. márc. 2. 22:54
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kamillateás ülőfürdő mellett javasolnám még a tea fogyasztását is, illetve vörösáfonyát lehetőleg magát a gyümölcsöt (aszalva lehet kapni) vagy kapszula formájában. Sok-sok vitamin, főleg C vitamin, és rengeteg folyadék. De ha nem javul egy-két napon belül, akkor spuri a dokihoz, nekem is volt már egyszer, hogy átterjedt a fertőzés a vesémre, és az elég durva volt. Jobbulást kívánok!
2009. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Kamillatea- szerintem is!

Nekem egyszer volt,én is halogattam és bizony a végén már véres volt a vizeletem,szinte "kapaszkodva" ültem a wc-n,rettentöen (!) kellemetlen tud lenni.

Szerintem menj orvoshoz mindenképp,valami gyógyszerrel megelözhetö a fájdalom és egy erösebb gyulladáshoz a kamillatea kevés.

2009. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!