Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy derült ki, hogy PCOSetek...

Hogy derült ki, hogy PCOSetek van és hány évesek voltatok?

Figyelt kérdés
Nekem már vagy egy gyerekem,24 vagyok. Nem jött meg,de negativat teszteltem. Lehet ez?
2011. ápr. 13. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

17 éves voltam, mikor kiderült. Azzal mentem dokihoz, hogy félévente jött meg a vérzésem, és szőrösebb vagyok az átlagnál. Uh-n megvizsgált és elküldött laborra. Sok ciszta és magas tesztoszteron.

Nekem pont azt mondták, hogy ált. szülés után rendeződik. Neked meg pont egy gyerek után jönne elő? Hát ki tudja. De szerintem ha nem tapasztaltál más változást (szőrös, hízás, zsíros bőr stb), akkor nem valószínű a PCOS.

2011. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ez inkább fiatalabb korban kiderül már. Köszi. :)
2011. ápr. 13. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet idősebb korba is, de lenne szerintem más tünete is.
2011. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Helló!


29 voltam, amikor kiderült a PCOm egy rutinultrahang alkalmával. Azon kívül, hogy nem jött meg (ezt betudtam annak, hogy több mint 10 évig szedtem előtte a fogamzásgátlót és majdnem egy évval a vizsgálat előtt tettem le), illetve hogy mitesszeres voltam, nem volt se szőrösödős, se súlyemelkedős tünetem. A terhességet kizártuk (a Szentlélek szerintem nálam sokkal tisztább nőt keresne magának :D), a doki annyit mondott, hogy szedjek fogamzásgátlót és akkor legalább a "műbalhé" meglesz - gyerekvállalás körül forgó gondolatok esetén pedig szíveskedjek a Káli Intézethez fordulni...

2011. ápr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez durva. Nem értem miért nem időben kezdik el kezelni. Amúgy egyre többször látok olyat, hogy tabi után jött elő a PCO.
2011. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem nincs még gyerekem, 23 voltam mikor kiderült a pco, de előtte már magamtól gyanitottam és igazam lett

hasi fájdalommal meg szimpla vérzésk imaradás vizsgálatával kezdődött az egész

elmentem maszek nődkihoz, tovább küldött laborba, uh ra, onnan írtak házidokinak, az adott beutalót gasztroenterológiára, onnan mentem MR ra, aztán endokrinológiára járok attól fogva, meg folyton hormonvizsgálatokra járok

szedek cypromixet cisztákra, meg letroxot tsh ra ami csak egy éve derült ki addig jó volt a tsh m

a prolaktinom magas volt, de már jobb lett

bogyó nélkül még mindig rossz lenne

kezdetben a cickafarkfű tea volt jó

apu is beteg, tesóm is

2011. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!