Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az irrigálás segíthet a...

Az irrigálás segíthet a folyás megszűntetésében?

Figyelt kérdés
Több hónapos kúra után vagyok, ami miatt kihalt a hüvelyflórám. Már sok helyreállítót kaptam, de sztem még mindig nem az igazi, habár már jobb. Irrigálással segíthetek ezen, vagy rontok rajta? Tejsavas irrigálás.
2011. ápr. 13. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ez magadtól jutott eszedbe, akkor csak rontasz rajta. Ha a doki írt receptre valamit, akkor használd.
2011. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt még régebben mondta a dokim, most csak kúpokat ad, de az nem segít.
2011. ápr. 13. 10:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem ilyen okból, de sok folyásom volt. Bajom nem volt,voltam nőgyógyásznál, csak nekem alapból több van..(hurrá..). Én irrigálok, bár csak sima kamilla teával, havonta egyszer. Jóval kevesebb lett a folyásom. Viszont a tejsavas dologban inkább kérdezz meg egy dokit,az nem egy egyszerű kamilla tea..vagy a gyógyszertárost is megkérdezheted,ha mész venni, ők is tudnak segíteni.
2011. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor beszéld meg az orvossal, hogy szerinted a kúp nem használ, javasolja-e az irrigálást. Szakszerű választ fogsz kapni, alapos vizsgálat után. Itt viszont bárki bármit is ír, nem lehetsz benne biztos, hogy jót javasol. Vagy csak megerősítést vársz, hogy amit kitaláltál, az helyes? Azt az orvostól is megkaphatod.
2011. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
44%
Amivel biztos nem ártasz, ha joghurttal, vagy kefírrel teszed ezt. Ez "általános karbantartásnak" sem árt néha.
2011. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Hát... erről a dokit kérdezd.

Kamillateát nem javaslom, eléggé allergizálhat, meg ha gyulladásod, fertőzésed elnne, tudnál róla gondolom.

A kefír ás tejföl se jusson eszedbe, mert a bolti vackok tele vannak mindennel, aminek nem osk köze van az élőflórához. xD

Amúgy lehet, hogy csak ártanál vele, valószínűleg azért több a folyásod, mert próbálja helyreállítani a helyzetet. Én még várnék a dologgal, ha meg mész dokihoz, kérdezd meg. De ilyen esetben nem szórakozz otthoni manőverekkel inkább. :S Egy egészséges szervezetnek nem árthat, de a te eseted ezek szerint kicsit más.

2011. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne csináld, mert rontasz rajta! Nekem méhszájsebből kifolyólag kell tejsavval irrigálnom, és az amúgy sem kevés folyásomat megduplázta :( Igazából ez a tejsavas irrigálás átmeneti megoldás (esetemben pl. azért, hogy a gyulladás ne terjedjen tovább), alig várom már, hogy elhagyhassam. Azon kívül, hogy a folyást duplázza, hüvelyszárazságot is okoz (pl. szeretkezés közben hamarabb száradok, ami nem túl kellemes). Szóval, ha nem muszáj, ne csináld!
2011. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia,

erre ahány doki, annyi félét mond. Én már elég sok verziót hallottam:)

Ajánlom a bio, élőflórás joghurtos irrigálást (pl. Zöldfarm), még csak véletlenül a bolti szintetikus joghurttal.

Ez segít a hüvelyflóra helyreállításában.

Fehérneműre teafa illóolaj csepegtetését javaslom, ez pedig segít a visszafertőzés elkerülésében.

Ajánlom a következő linket, ott nálam okosabbak cserélnek ötleteket: [link]

Ilyen probláma esetén nem árt elhagyni egy időre a cukrot, finomított élelmiszereket.

Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Joghurt?! Ja, az emulgálószer meg a tejpor biztos jót tesz. Emberek, a mai joghurtok ezer évig elállnak, mert CSÍRÁTLANÍTJÁK őket.
2011. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezért említettem, hogy semmiképp se a danone vagy társai joghurtot válassza a kérdező. Az egy kalap kaki:)

Viszont a bió joghurtba nincs szintetikus anyag, csak házi tej és élő joghurtkultúra. Azt nyugodt szívvel lehet használni. Mindig el kell olvasni az összetevőket. Ha már tejpor van a felsorolásban, az már rég rossz. Nem hogy irrigálásra nem használnám, de még a számba se vennék belőle egy kanállal.

Egyébkánt a joghurt készítése nagyon egyszerű, nem igényel nagy tudást, és így biztos lehetsz benne, hogy nincs benne más, csak amit te beleraksz.

2011. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!