Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy a gondolataim...

Lehetséges, hogy a gondolataimmal befolyásolom a menstruációmat?

Figyelt kérdés

Tudom elég bután hangzik így elsőre...

Én sosem éreztem magam nőnek, inkább pasi lennék, ha rajtam múlna.

Eleinte még újdonság volt a menstruáció, és akkor be is állt szépen pontosan az első pár év után.

Aztán fogyókúra, stressz stb. és kissé felborult.

Nemrég volt amikor 7, vagy 4-5 hónapig nem jött meg. Bár engem nem zavart. (ja és nem vagyok sovány, vitaminhiányom sincs.) Pedig már 6 éve menstruálok kb. Igazából nagyon nem akartam, hogy megjöjjön mert gyűlöltem.

Nemrég olvastam, hogy ha kimaradnak mensik akkor ciszták alakulhatnak ki stb. akkor nagyon akartam, hogy megjöjjön és kb. 2 hét idegeskedés után meg is jött. Aztán 2 hónapig megint nem. Majd megjött és el is múlt. És most 1 héttel előbb megjött megint!

Eddig sosem volt semmi bajom, de most görcseim is voltak és sírni lett volna kedvem az első 2 napon. Most már megembereltem magam és minden rendben.

Furcsa, de a kedvenc teám illatától is rosszul vagyok amióta megvan :s pedig ezt iszom hosszú ideje.

És a melleim is fájtak a mensi előtt, azt hittem nőni fognak még...

Nem értem... mindig simán ment az egész, észre se vettem, hogy megvan.


Na de eltértem a tárgytól. Mit gondoltok, lehetséges, hogy a "fiús viselkedésemmel és gondolkozásommal" ennyire hatnék magamra és akkor azért nem jön meg ilyen sokáig? Aztán néha meg így "halmozottan" ? - bár ez az utóbbi annyira nem jellemző.


Ha őszinte akarok lenni magamhoz, akkor gyűlölöm a menstruációmat (a többiről nem beszélve...) és egyáltalán nem érdekel. Mostanában nagyon elgondolkoztam azon, hogy felkeresek egy nőgyógyászt, hogy valamit csináljon velem, hogy egyáltalán ne is legyen...

Nagyon meg kell magam erőltetni, hogy arra hangolódjak olykor, hogy de ennek így kell lennie és akkor kicsit megpróbálok nőiesebben élni és akkor nagynehezen megjön és azt valahogy elviselem... de néha már ez sem segít, mert csak magamnak hazudok, igazából nem akarom egyáltalán.


Végsősorban a kérdésem: van még valaki ilyen helyzetben? lehetséges ez? Tényleg így tudnék hatni magamra? mert anyukám szerint nem, vagyis érdekesnek tartja...


2009. febr. 27. 01:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy tudnál így hatni magadra. Nagyon bonyolult hormonegyensúlyok szabályozzák a menstruációt, abba csak a szervezet tid belenyúlni, mint ahpgy nálad is belenyúlt (stressz/fogyókúra). A helyedben tényleg elmennék nőgyógyászhoz (16 éves kor után elvileg mindenkinek el kéne mennie megnézetni, hogy minden rendben van-e, hiszen sok problémán akkor még lehet segíteni), ciszták, esetleges rendellenes fejlődés kizárása miatt. Végleg "elmúlasztani" a menstruációdat nem lehet, a folyamatos hormonadagolás daganatokat okozna, ilyen fiatalon pedig műtétet sem végeznek rajtad. Aztán ki tudja, hogy 10-15 év múlva mit szeretnél, mennyiben változol meg. De orvoshoz menj el a betegség kizárása miatt.
2009. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a testünk és a lelkünk összefonódik, ezért a gondolataink, érzéseink hatással vannak a testi folyamatokra.

Szerintem kezdd el jobban megismerni magad, figyelj az érzéseidre, barátkozz velük. Ha harmónia lesz benned, sokkal jobban is fogod érezni magad.

2009. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

IGEN! lehetseges... nalam is vot ilyen de szerintem van valami problema is a hatterben!

en midnenkepp javasolnam hogy menj el nogyogyaszhoz mert ez nem normalis dolog!!

az igen ha ideges vagy akkor tobb jon es erzed hogy folyik... vagy esetleg hogy ha nagyon nem akakrod hogy megjojjon akkor kesik par napot.. de nem honapokat!!!!

vigyazz nagyon bele mert igy a verzes a hasadba mehet es az nagy baj!!

menj el midnekepp orvoshoz!!

es lehet nem artana egy psihologus is.. mert nem kene igy utaldd azt hogy no vagy !!!

az a legjobb a vilagon.. tudom hogy neha sot sokszor ugy latszik hogy ahh pasinak konnyu lenni.. de meg ha konnyebb is akkor is sokkal jobb nonek lenni!!

nezz tukorbe nezzd meg azt magadban ami tetszik !! es fogadd el magad nonek oltozz elegansan legyel bombazo es cisnos!!

nezzd meg kicsi onbizalom kell es szep es jo lesz midnen !!!

2009. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!