Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan folyik egy nőgyógyászat...

Hogyan folyik egy nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Google a barátod:

[link]


Egyébként:

[link]


De azért leírom az én tapasztalataimat is:

Gyerek nőgyógyászaton voltam,nem is olyan rég,mert még nem vagyok 18,bár a rendeshez is mehettem volna,de a gyerek nődoki kicsit kíméletesebb talán.

Bementem egy ilyen kis fülkébe ahol volt szék,ott le kellett vetkőznöm,cipő,nadrág,bugyi le,zokni maradhat.Aztán szólítottak.Bementem,köszöntem.Leültem a dokival szembe,megkérdezte,miért jöttem,mondtam hogy ez és ez a panaszom.Kérdezgetett a menzeszemről,volt-e már kapcsolatom,ilyenek.Aztán felfeküdtem a vizsgáló székbe,asztalra,a lábamat szét tettem,jól le kellett csúszni az asztal/szék szélére.Megnézte kivülről a puncim,aztán betette a kacsát a hüvelyembe,megnézte,vett kenetet,majd megnyomkodta a méhemet.Az egész max.2-3 perc.Nem mondom,hogy a világ legjobb élményében volt részem,de szerintem abszolút kibírható,feltéve,ha nem egy 80 éves,alig látó,bunkó,paraszt,henteshez hasonló nőgyógyászhoz mégy,aki mindent nőt csak egy darab puncinak tekint.

Vizsgálat után megmondta,hogy mit lát,írt fel gyógyszert a bajomra,aztán végre kimehettem,és felöltözhettem.Az egész művelet nem tartott tovább 10 percnél.

17/L

2011. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Felnőtt nőgyógyásznál is hasonló, behívnak, megkérdik, hogy miért jöttél, az utolsó menzeszed első napja mikor volt. Kérdezi, hogy rákszűrésed volt-e már, ha még nem volt, akkor mondja, hogy vetkőzz le deréktól lefelé. A rendelőben el van kerítve függönnyel egy kis sarok, ahol van szék is, ott szépen levetkőzöl, zokni maradhat. Utána felülsz a vizsgáló székre, felteszed a lábad, és megvizsgál. Először kacsával vizsgál, utána kézzel is, ekkor a hasadat is megnyomkodja, hogy nincs-e valami elváltozás.

Tényleg gyorsan megvan, nem is fájdalmas, kicsit kellemetlen, de ki lehet bírni. Utána felöltözöl, az orvos elmondja, ha valami bajod van (gomba vagy valamilyen elváltozás), és ennyi. :)

Ha SZTK-ba mégy, ne hagyd magad kitessékelni, ha valamit nem értesz, akkor kérdezd meg az orvost! :)

2011. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jól leírta az első válaszoló.
2011. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!