Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen a nőgyógyász? Féljek...

Milyen a nőgyógyász? Féljek elmenni? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok minél többen, mert úgy néz ki nemsokára el kell mennem és nem tudom mire számítsak...
2009. febr. 23. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

A nőgyógyásznak általában 2 keze, 2 lába, 2 szeme, haja (nem mindig), és fehér köppenye van és emberből van. Bocsi de te kérdezted milyen a nőgyógyász:D


Na a viccet félretéve nem kell félni, nem fájdalmas max picit kellemetlen, de attól még hogy elmész hozzá nem fog fájni semmi ha csak meg nem vizsgál. Függ attól is milyen célból mennél oda. Vmilyen fertőzésed van? Rákszűrés? terhességgel kapcsolatos?

2009. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót szeretnék íratni... :)
2009. febr. 23. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tabit íratni mennél:


A vérvizsgálat a minimum, amit meg kell csinálni. Ilyenkor a máj-értékeket vizsgálják.

Nagy valószínűséggel rákszűrést is csinál, tapintással is megvizsgál, esetleg hüvelyi ultrahangot is csinál.

Előre írd össze a kérdéseid, amikre választ akarsz kapni. Pl.: milyen mellékhatásokra számíthatsz, mit tegyél, ha elfelejtetted bevenni, milyen gyógyszerek gyengítik a hatását (meddig kell kieg. védekezés), hogyan szabályozhatod a mensi időpontját, mikortól leszel védett, hogyan kezdd el szedni, mit tegyél hányás, hasmenés esetén...

Előre tudakold meg a szüleidtől, hogy volt-e trombózisos, szívbeteg, magas vérnyomásos, májbeteg...a családodban.

Írd össze, milyen gyógyszereket szedsz (pl.: epilepszia elleni készítmények, nyugtatók, antibiotikumok, gomba, vírus és tuberkulózis elleni készítmények, valamint orbáncfű tartalmú készítmények, a vény nélkülieket is!) és kérdezz rá, vannak-e hatással a tabira.

Írd össze a panaszaid is (pl. görcsök, rendszertelen vérzés, pattanások stb.)

A legolcsóbb bogyó 2500 körül van, ez 3 havi adag. A korszerűbbek 5-6000 körül vannak, egészen 8-9000 Ft-ig. Gondold végig, mit enged a pénztárcád. Nyugodtan mondhatod, hogy kb. milyen árkategóriában gondolkozol.

Ha magán dokihoz mész, az még plusz 4-5000 Ft-odba is kerülhet, hogy megvizsgált. SZTK-s dokinál nem kell fizetned a vizsgálatért, tabi íratásért.



Nekem kellemetlen volt, meglehetősen. Utána órákig érzékeny volt odalenn a tágítástól a kenetvételhez. A hüvelyi uh. azok után meg se kottyant. Az ujjaival csak 1 pillanatig turkált bennem. Kb. 2 perc az egész, de örök "élmény".

2009. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia!Én tavaly voltam először,anyával mentem gyógyszert irtani.Először elbeszélgettünk, nagyon kedves volt a doki.Aztán megvizsgált, kb 1 percig tartott nem fájt egyátalán.Gumikesztyűt húzott, bedugta 2 ujját és a hasamat megnyomogatta kicsit.Meg is állapította hogy volt valami gyulladásom, de nem komoly(előtte pár héttel fájt is tőle a hasam)Ennyi volt az egész, mire észbe kaptam már vége is volt, úgyh ne aggódj!:)
2009. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkészségét! :)
2009. febr. 23. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!