Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől nincs havim, ha fogyózom...

Mitől nincs havim, ha fogyózom, pedig van mit leadnom? Lehet hogy étrendemből hagyok ki vmit? Mást nem tok elképzelni.

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Maga a túlsúly is okozhat cikluszavart, és az is, ha fogsz (a szervezet ezt úgy értékeli, hogy szűkös idők vannak, kevés a táplálék, és most nem érdemes utódot vállalni, mert neki se lesz mit enni). Érdemes ésszel összeállítani a kis aklóriatartalmú diétát (legyen benne elegendő fehérje, vitamin, ásványi anyag, legyen változatos, érdemes akár értendkiegészítő multivitamin komplexet is szedni). Én is sokat fogytam ezelőtt 10 évvel, odafigyeltem mindenre, és nekem is kimaradt sokáig a menses. Később, mikor stablilizálódott az alacsonyabb súlyom, újra megjött. Azért érdemes meglátogatni egy nőgyógyászt, hogy biztosan ki lehessen zárni minden disznóságot.
2011. márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl keveset eszel.
2011. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

legyél nagyon meggondolt, mert ezzel egy életre tönkreteheted a menstuációs ciklusodat.

Keress erről cikkeket a neten.

Remélhetőleg nem a kórós sovány kategóriába tartozol, de mindenképpen FIGYELMEZTETŐ jel.

a menstruáció nagyon érzékeny biologiai egyensuly, amit csak hosszú gyógyszeres kezeséssel lehet rendbehozni.

Ugye ezt nem akarod?

Kérd a nőgyógyászod tanácsát feltétlen.

2011. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos, csak a combomat akartam vékonyítani, mert igencsak rossz alakot örököltem, de erre igazán nem számítottam...
2011. márc. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!