Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja a szeméremajkak...

Mi okozhatja a szeméremajkak és a mellbimbók elsötétedését (terhességen kívül)?

Figyelt kérdés
Már egy hete nagyon sötét mind a kisajak, mind a nagyajak, a mellbimbómon az erek is jobban látszódnak. Azt hittem terhes vagyok, mert már 1 hete késik, de a Clearblue és egy másik teszt is negatív lett. Milyen típusú hormonzavar okozhatja a tüneteket? Amúgy még émelyegni is szoktam, de gondolom nem vagyok terhes, ha ennyi késés után sem mutatott semmit a legjobb teszt. Álterhesség meg nem valószínű, mert nem akarok görcsösen babát, de nem is szerepel az állandó félelmeim között, más miatt meg nem alakul ki álterhesség. Ciszta lehet? Hasam görcsöl, a petefészkeim szurkálnak, a derekamba sugárzik a fájdalom. Esetleg sérv? Ha emelek, nagyon fáj a hasam a méhemnél.
2011. febr. 28. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Pigment.
2011. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fájdalom miatt menj orvoshoz! Első voltam.
2011. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mitől alakul ki? Eddig nem volt ilyen sötét. Elvileg a terhesség jele, de a teszt negatív, miközben rengeteg tünetet produkálok. Még a méhszájam is magasan van, nem tudom elérni. Egyedül a teszt negatív, de teljesen olyan, mintha terhes lennék. Végül is minden tünetet meg tudok magyarázni, hogy miért vannak (lehet, hogy gyomorrontás miatt émelygek, a menzeszem a stressztől is késhet stb.), de a szeméremajkak elsötétedését nem tudom mire véljem.
2011. febr. 28. 10:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, majd bejelentkezek hozzá, ha visszajött szabiról.
2011. febr. 28. 10:57
 5/8 anonim ***** válasza:
ha egy hetet késik, az annyira rövid idő, hogy ekkor még a terhességi teszt sem mutatja ki, ha állapotos vagy, szerintem, de olvasd el a tájékoztatót...
2011. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ki kéne mutatnia. 1 hét késés az 5 hetes terhesség. A Clearblue meg azt írta, hogy 4 nappal a menzesz előtt kimutatja a terhességet. Én meg itt vagyok, rengeteg terhességi tünettel, 1 hetes késéssel és negatív a Clearlue meg az a másik, noname teszt is.
2011. febr. 28. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
5 hetes terhes akkor lennél, ha a menzesz első napján foganna meg a baba, de ez nem így van. az ovuláció félidőben történik, azaz az utolsó menzesz első napja után kb 2 héttel, így 1 hét késéskor max 3 hetes a kisbabád, ha rendszeres a menzeszed és kiszámítható a ciklusod.
2011. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak: a ciklus (tehát a menzesz) első napját vesszük a terhesség első napjának. Másképp nem jönne ki a 40 hét a terhességre!



[link]


"Általában az utolsó menstruáció kezdete után két héttel esnek teherbe a nők. A terhességet azonban az utolsó menstruáció első napjától számítják, így mikor megfogan a baba, már két hetes terhes vagy."

2011. febr. 28. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!