Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van e biztos módszer a nemi...

Van e biztos módszer a nemi herpesz átadásának elkerülésére?

Figyelt kérdés

Valószínüleg nekem az van, és nagyon aggódom mert azt olvastam, h tünetmentesen is fertőzhet és az óvszer sem nyújt 100% védelmet ellene...akkor mégis mit lehet tenni? Soha többet ne feküdjek le senkivel? Vagy ha mégis, attól rettegjek minden alkalommal, h épp tönkreteszem e valakinek az életét? Azok tapasztalatát várnám, akik hasonló cipőben járnak, vagy több tapasztalatuk van ebben a témában. Előre is köszönöm.


L


2011. febr. 26. 22:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, szedek, de már 4 éve és nem volt még vele gondom. Azt hiszem ilyen szempontból szerencsés vagyok, most ez sem amiatt újulhatott ki, hiszen 8 hónapig semmi bajom nem volt, pedig másoknál átlagosan 2-3 havonta kíújul. A szoláriummal hoztam összefüggésbe, ugyanis most voltam életemben először és utána való nap jött ki... biztos nem volt rá jó hatással.
2011. febr. 26. 23:23
 12/15 poiu ***** válasza:
Sajnos a nemi herpesz vírust nem lehet megölni és valóban, akkor is fertőzhetsz, ha nincs tüneted. A herpesz nagyon gyakori, sok fertőzött nem is tud róla. Az első roham szokott lenni a legkellemetlenebb, van, akinek ezután sohasem újul ki, de attól még fertőzhet. Úgyhogy amí az orvostudomány elő nem áll valami csodaszerrel, együtt kell vele élned. Óvszer, bár az sem 100%, mert a környék is fertőzött lehet. Bocs a rossz hírért :-(
2011. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

bocsi hogy kérdezek,de azt nem értem,hogy nekem 14éve van ajak herpeszem,és ugyan azt mondta nekem is az orvos amit neked,a herpesz mindenkiben ott van,és bármitől kijöhet.nekem régen a körtétől meg a földimogyorótól jött ki.az utóbb években akkor jött ki ha lázas vagyok.

és itt valaki említette azt hogy neki adtak valamilyenen gyógyszert amitől elmúlt.szerintetek az ajak herpeszre is jó??

mert szerintem teljesen mind1 hogy a krémre/tapaszra költöm el az ezreket, vagy a gyógyszerre.

2011. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 poiu ***** válasza:
Az USA-ban a felnőtt lakosság 24%-a fertőzött. Nagyon elterjedt betegség, de nincs mindenkiben ott a vírus. Nem gyógyítható, de kezelhető.
2011. márc. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Sziasztok, ne haragudjatok, hogy ennyi idő elteltével írok, de azt nem tudjátok megmondani, hogy ha csak kicsit van kint a nemi herpesz, elmúlóban van, akkor lehet-e fürdeni a Balatonban? Illetve nyállal nem adható tovább ugye? Az én kedves nőgyógyászom semmiről nem világpsított fel, és, jobb is olyanoktól kérdezni, akiknek ugyan ilyen problémájuk van. Előre is köszönöm a válaszokat. :)
2013. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!