Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van e biztos módszer a nemi...

Van e biztos módszer a nemi herpesz átadásának elkerülésére?

Figyelt kérdés

Valószínüleg nekem az van, és nagyon aggódom mert azt olvastam, h tünetmentesen is fertőzhet és az óvszer sem nyújt 100% védelmet ellene...akkor mégis mit lehet tenni? Soha többet ne feküdjek le senkivel? Vagy ha mégis, attól rettegjek minden alkalommal, h épp tönkreteszem e valakinek az életét? Azok tapasztalatát várnám, akik hasonló cipőben járnak, vagy több tapasztalatuk van ebben a témában. Előre is köszönöm.


L


2011. febr. 26. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem először is menj el orvoshoz és bizonyosodjatok meg arról hogy herpeszed van e.
2011. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Soha többet ne feküdjek le senkivel? aha
2011. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt már. Kórházban voltam pár napot, és ott én hülye ráültem a wc ülőkére, mert rosszul voltam. Rá 3 napra vettem észre hogy összeszedtem valamit. Ha neked is az van, az eléggé fáj pár napig. Elmentem dokihoz, kaptam gyógyszert és krémet.

Ez nálam 8 éve történt, azóta nem jött ki szerencsére, és nem is adtam át senkinek. Egyébként a herpeszvírus mindenkinek benne van a szervezetében, de a többségnek soha nem jön elő, ezt a dokim mondta.

2011. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

első válaszoló: Szinte biztos, hogy az... elsőre 8 hónappal ezelőtt jött ki, akkor két hétig szenvedtem vele és tele voltam hólyagokkal...most csak egy van, észre sem veszem, nem fáj, nem viszket, de épp ugyanúgy néz ki, gondolom kiújult csak nem olyan durva a lefolyása.


második válaszoló: Örülök, hogy ilyen jól tudsz szórakozni valaki más komoly baján, tiszta szívből kívánok neked hasonló gondokat, és hasonlóan kedves, segítőkész embereket!

2011. febr. 26. 22:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Én mint írtam kaptam gyógyszert, amiből keményen 1 db volt a dobozban, és akkor került 1500 ft-ba. Azt az egy gyógyszert kellett bevennem, nagyon erős, kiirt mindent. Lehet nekem ezért nem jött elő azóta.

2011. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod, némileg megnyugtató, de én még ilyenről nem hallottam. A legtöbb helyen azt olvastam,hogy rendszeres gyógyszeres kúrát alkalmaznak, akkor is ha előjön és megelőzésre is, azt hiszem Telviran a gyógyszer neve, de az olyan amit folyamatosan szedni kell, tehát nem egy darab. Biztos, hogy nemi herpeszed volt? Ha igen, jó lenne, ha nekem is felírná az orvos ezt a csodagyógyszert csak attól tartok, hogy nem lehet túl ismert, ha a legtöbbeknek olyan gyógyszert írnak fel, amit folyamatosan szedni kell. A másik pedig, hogy hallottam már erről is, hogy ez mindenkinek a szervezetében benne van...de most mégis, ha mondjuk valakinek előjön miután velem volt, mégis hogy adjam ezt be neki, hogy benned volt eddig is csak most jött elő, véletlenül...szerintem nem venné ezt be senki sem egy ilyen helyzetben, főleg ha dühös is miatta.
2011. febr. 26. 22:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Én igazán veled érzek. Édesanyámnak volt ilyen problémája. Elment vele bőrgyógyászhoz, de az hosszú ideig kezelte. Édesanyám soha nem csalta meg édesapámat, és édesapám sem őt. De nem csak nemi úton lehet ezt elkapni. Igen ez a vírus mindenkiben benne van, csak ha az immunrendszer valamilyen oknál fogva leereszt, gyengül akkor ez a piszok herpeszvírus felütheti a fejét. Lehet neked is volt valamilyen betegséged,láz, gyulladás, vagy torokfájás. Ilyenkor tunkolni kell a szervezetet vitaminokkal, a gyógyszertárban recept nélkül is tudják mit kell rá adni. Mellette a Telviran kenőcs is nagyon hatásos, ha ott azon a területen bekened vele.Szedjél még foghagyma drazsét, az is vírus és baktérium ölő. Ilyenkor sem kell a legrosszabbra gondolni. Nekem is volt már, és képzeld pont az orromon jött ki, de akkora, azt hittem elsüllyedek a szégyentől. Neked meg ott alul. Mindenesetre amíg el nem múlik ne éljél szexuális életet. Mielőbbi gyógyulást kívánok, és ne rágódjál mindíg ezen, mert a stressz is kihozhatja.
2011. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az együttérzésed és a jótanácsokat. Tudom, hogy nem csak nemi úton terjed, azon a héten, amikor először előjött, nyáron, háromféle fürdőben is voltam, épp nyaraltunk. De sajnos a mai világban még a legtöbbekben az a tévhit él, hogyha valakinek ilyesféle gondja van, az igénytelenül és meggondolatlanul él szexuális életet. Akkor komoly kapcsolatom volt, kivártam, míg elmúlik, és utána is védekeztünk még egy hónapig. Sosem tapasztaltuk rajta semmi jelét annak,hogy átadtam volna. De mi van ha mással nem lesz ilyen szerencsém? Azóta szakítottunk, és van egy új szerelem a láthatáron. Épp mostanában terveztem, hogy jó lenne már vele összebújni, persze óvszerrel, de most hogy megint kijött, újra bepánikoltam attól, hogy átadhatom óvszer mellett is és akkor is ha épp nincs tünetem. Nem magam miatt pánikolok, szerintem nekem már nem fog ez több kellemetlenséget okozni, elsőre lezajlott fájdalmasan, de most az esztétikai problémán kívül mást nem okoz és szerintem el is múlik pár nap alatt.
2011. febr. 26. 23:05
 9/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:40

vagyok.

Sajnos nem tudom már a gyógyszer nevét, régen volt. :-S

Ezek szerint én nagyon szerencsés vagyok hogy azóta nem jött elő.

2011. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlót szedsz?

Azért kérdezem, mert az egyes nőknél nagyon legyengíti a nemi szerv védekezőrendszerét, egy ismerősömnek azután szűnt meg a folyamatos panasza, hogy abbahagyta a fogamzásgátló szedését.

2011. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!