Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első alkalommal mennék, mit...

Első alkalommal mennék, mit csinál a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Részletesen, mert nagyon félek, fel kell készülnöm:D Kérdezni is fog valamit? Nem fog lecseszni, hogy húszas éveim közepéig vártam vele? Ugye csak alulról kell levetkőzni?
2011. febr. 19. 03:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Az attól függ. Fiú vagy vagy lány?
2011. febr. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de szerintem lehet úgy is, hogy azt mondod eddig máshoz jártál. Vagy többiek ti mit gondoltok? Megkérdezi, hogy hányadik alkalom?
2011. febr. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
94%
Minden orvosnak első alkalommal illik megvizsgálni tetőtől talpig.Egy nőgyógyásznak,rák szűrést kell végezni,meg vizsgálni a melleid,ultrahanggal megvizsgálni hogy minden a helyén van belül.Ki kell kérdeznie a családdal kapcsolatban,az utolsó menses dátuma érdekli,az abortusz ha volt,vagy szülések,vagy vetélések száma.Ha van krónikus betegséged amivel kezelnek,annak a gyógyszerei,és szed e fogamzás gátlót jelenleg a páciens.vagy akar e?Van e pár kapcsolata,szeretne e gyereket?Korának,szülések számának függvényében,tanácsot ad mi a legmegfelelőbb a számodra,ha gyereket szeretnél éppen,vagy ha nem mivel védekezz,görcsölésre,nem be állt mensesre talál gyógyszeres megoldást.Kóros folyamatra ha kiszűri gyógyszert ír fel neked,és vissza kér időpontra kontroll vizsgálatra.És ha semmi bajod nincs amivel kezelésre szorulsz,ad egy elérhetőséget ahol ha mégis van problémád megtalálod.Telefonszám,cím.Ha maszek rendelésen voltál illik megkérdezni mivel tartozol,és a személyes irataid legyenek nálad mint pl:tbkártya,zárójelentések,kezelő lap.Ha arra vagy kiváncsí hogy terhes vagy e,jó ha viszel egy ki mosott kicsi üvegben reggeli első vizelet mintát amiből meg tudják állapítani a laborban miután az orvos ír egy beutalót neked.Ezzel már egy utat meg spórol ,magának az ember.És függetlenül hogy mi a bajod nem szégyen ha fel írod ha van kérdésed egy papira,mert az ember még sokadik alkalommal is ideges és elfelejti,hogy még mit is akart volna kérdezni?!És ha nem ilyen dolgok,és kérdések merülnek fel egy vízsgálaton akkor az nagy gáz!És minden eü.intézményben van egy képviselő akinek ezt el panaszolhatod,vagy elmondja hogy tényleg vissza éltek e a jogaiddal ebben az esetben.Remélem segítettem,és nem csak neked.További szép napot!
2011. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ez attól is függ miért mész ha megírod lehet h többet tudok segíteni!


ami mindíg alap ha bemész akkor felteszi az álltalános kérdéseket. mikor menstruáltál utoljára, rákérdez a személyes adataidra és megkérdezi, hogy miért vagy ott. Utána deréktól lefelé kell levetkőzni majd sz ujjavál megvizsgál és közben nyomkodja a hasad. ha citologiára mész akkor pedig kenetet vesz. egyik sem fájdalmas.

2011. febr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha normális orvoshoz mész, akkor lecseszni semmiképpen nem fog.

Csak alulról kell levetkőznöd, célszerü ha szoknyában vagy hosszú felsőben mész. Igy nem ciki végig sétálni a vizsgáló székig.

Kikérdez, hogy rendszeres-e a menstruációd, mikor volt az utolsó, stb.

A vizsgálat kb. 2 perc, és bár nem kellemes pillanatok alatt felejthető.

2011. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi, azért megyek mert mindenféle folyásom van már nagyon rég óta. eddig nem mertem elmenni, de valahogy próbálom most rávenni magam.
2011. febr. 19. 12:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

na előszőr is megmondod most vagy itt előszőr,ha szűz vagy azt ismond meg,mert óvatosabban fog megvizsgálni.Megkérdezi,már aki mikortól van mensid?Családfát hagyja.


Bemész ezeket elmondod,válaszolsz ha kérdez és utána elküld ha van vetkőző,hogy vetkőz le,ha nincs akkor bennt van egy függönnyel elválasztott vizsgálóágy és ott vetkőzől le alulról.Ha már amikor bemész a vetkőzőbe küldenének,akkor is nyugodtan alsóneműben mehetsz a doki elé,nem kell meztelen fenékkel mászkálnod.Elég ha az alsóneműtől majd a vizsgálóágynál szabadulsz meg végleg.


szóval alulról levetkőzől.A kezével széthúzza a szeméremajkaid és megnézi a csiklód,utána 1 újjal benyúl a hüvelybe és kicsit tágít,majd egy kacsának nevezett fémeszközt(nevét onnan kapta,hogy úgy néz ki mint a kacsa csőr ha szétnyitják)behelyezi a hüvelyedbe és óvatosan szétnyitja és pálcikával mintát vesz a hüvelyedből.Utána kiveszi ezt a hideg fémeszközt és alul fel is öltözhetsz.Nem mindegyik,de ha alulról felöltöztél a többség megkérheti,hogy a melled tedd szabaddá mert megakajra kézzel vizsgálni,áttapogatni,nyomkodni.Nálam ultrahang sem volt és melltapi is csak egyszer.Szóval ez sincs feltétlenül így.De mindig megvárja,hogy alul felöltöz (ha nem tenné magad kérheted erre9,nem fog meztelenül vizsgálni.De ha nem akarod hogy melled megnézze akkor ezt is közölheted vele.


Nyugodtan az elején elmondhatod hog eléggé félsz,izgulsz,de ezt csak akkor tedd ha rendesnek tűnik a doki.Mert akkor lassabban,óvatosabban vizsgál,elmondja mit fog csinálni.Majd egy videót linkelek erről.

2011. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha ez a folyás fehér és rendszeres folyás és nem csíp akkor ez tök normális,de nyugodtan alsóneműben is odamehetsz az orvos elé nem fog lecseszni érte,én mindig ígytt tettem vagy pedig hosszú felsőben mentem be.
2011. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


na itt meg is tudod nézni

2011. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit nálunk nincsen köpeny,meg van elválasztó vizsgáló rész.
2011. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!