Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most jött meg. Már legalább...

Most jött meg. Már legalább egy éve ezt vártam, de most nagyon szarul érzem magam. Miért? 12,5/L

Figyelt kérdés

Már rég 'készültem' erre, vártam, és kb 2 órája észrevettem h pirosas barna a bugyim...

tettem be betétet, de azóta nagyon frusztrált vagyok.

csak ez jár az eszembe, hogy most milyen szar, meg aggódom a holnapi suli miatt is, hogy mi lesz, mert mostis 10 percenként járkálok a wc-re.. Meg apuval élek, most pont nincs itthon, de félek, hogy neki is hogy mondjam meg, mindig tabu voltnálunk a szex,és nem is 'világosított fel' , mindent barátnőktől , újságokból tudtam meg..

Na a lényeg hogy most hogy megjött, nagyon 'ideges' lettem, zavar.

Miért van ez, és mit csináljak?

Előre is köszi


2011. febr. 13. 16:12
 1/10 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Teljsen normális reakciók ezek. Majd hozzászoksz a tényhez, hogy nagylány lettél.

Én 11 voltam mikor megjött.

22/N

2011. febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kell kétségbeesni. Egy betét nem ázik át 10 perc alatt.

Örülj neki, hogy "nagylány" lettél, normálisan működsz és kész. Majd megszokod. Kezdj el menzesz naptárt vezetni!

2011. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez természetes, én is dettó ugyanígy voltam, mint te. Nekem 13 éves koromba jött meg. De apuddal nyugodtan beszélj erről, szülő előtt semmi sem ciki! :)


20/L

2011. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodtan szólj Apukádnak, ha haza megy, hiszen Ő is tudja mi a menstruáció. Elég baj, hogy egy családban tabu az ilyen téma!
2011. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

nem baj hogy kipróbáltam a tampont, első menstruációnál?

fel tudtam tenni rendesen, nem is érzem, mert a betét valahogy idegesít..

mennyi időnként cseréljem?

2011. febr. 13. 17:40
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem baj, hogy kipróbáltad a tampont, hiszen azt az első menstruációtól lehet használni. Csak arra figyelj, hogy mielőtt a tamponhoz és a puncidhoz nyúlsz, mindig tiszta legyen a kezed!
2011. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért először a betétet javasolnám több okból is. Az egyik az, hogy ki kell tapasztalnod, hogy mennyire erős a vérzésed. Másodszorra: egyszerűbb cserélni, nem kell annyi higiéniai körültekintés, annyira alapos tisztaság. Mert a tamponhoz bizony kell! Tiszta kéz a felhelyezéshez, és tiszta, mosott hüvelybemenet! Emellett legalább 4 óránkénti csere, ha nem szeretnél fertőzést kapni.

Suliban is jobb a betét a tesiórán kívül. Az applikátoros tampon sokkal higiénikusabb és egyszerűbb feltenni.


Elhiszem, hogy mindezt nagyon furi most megszokni. Az, hogy vérzel úgy, hogy nincsen bajod, az, hogy betét van benn, az , hogy cserélni és figyelni kell.

Egy pár hónap múlva mindez viszont már rutin lesz, nem fog nehézséget okozni különösebben. A fájdalmakra sem kell "rákészülni", egyáltalán nem biztos, hogy neked bármilyen kellemetlenséged lesz.

Azt jelenti a menzesz, hogy a szervezeted felkészült a gyermekáldásra, nő vagy!


Mindent csinálhatsz, mint máskor egy két dologtól eltekintve. Ne emelj nehezet és ne végezz durva fizikai munkát. És az úszást is jobb kihagyni ezeken a napokon, pláne a meleg vízben lévőt. (pl thermal fürdő) Később a szexbe akkor se menj ilyenkor bele, ha sok okos internetes oldalon azt olvasod, hogy ilyenkor a legtutibb, mindenki így csinálja! A menstruációs vérzés úgy jön létre, hogy leválik a méh nyálkahártyájának felső rétege, DE ezáltal egy kis seb is keletkezik a méhen belül. A méhszáj nyitott, hogy a vér tudjon távozni. A hüvely pedig a hasznos bacikon kívül sajnos kórokozókkal is rendelkezik, és egy jó kis szex után ezek a kórokozók a nyitott méhszájon keresztül bizony felmehetnek a méhbe és nagyon komoly fertőzést okozhatnak!

Tudom, ez nem aktuális még, de azért elmondom, írtad, hogy nem anyuddal élsz.

Szóval érezd ilyenkor is jól magad, hiszen azt jelenti, hogy teljesen egészséges vagy!


Apudnak tudom, nem lesz könnyű mindezt elmondani. Megértelek abszolút, én is voltam hasonló helyzetben, mint te! Mégis, ennek ellenére azt javaslom, hogy próbáld meg összeszedni a bátorságot és mondd meg neki, hogy "apa, nagylány lettem!" Hidd el, büszke lesz rád, csak, mint a legtöbb férfi, nem igazán tudja, hogyan álljon ezekhez a női témákhoz! De, hogy picit megnyugtassalak, édesanyád is menstruált, te is így születhettél meg, és apud abszolút képben volt anyud ciklusával. Mint ahogyan az én férjem is képben van vele és az összes barátnőm fiúja, férje is. Ne aggódj! :) Sok sikert, nem kell szégyellned magad, nincs miért!

2011. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

szia =)

Nekem is ennyi idősen jött meg ( most is ennyi vagyok xD )

És én is vártam már régóta. Amikor megjött, én veled ellentétben, nagyon örültem neki :D :D Amúgy sem fájt a hasam, sőt, még jobban is éreztem magam! :)

De te más vagy! :)

Nyugi, nem annyira rossz az! Hidd el, csak havi egy hétben kell elviselned! Inkább örülj neki, hogy megjött, más nagyon várja x) Csak azt jelenti, hogy egészséges vagy! Most bekerültél egy "klubba" xD


De nézd meg ezt a mesét, nekem segített:


http://www.youtube.com/watch?v=kzvRghOIHT8


http://www.youtube.com/watch?v=eocSz9-e_Ho&feature=related



:D :D



12/L

2011. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)


12/l-nak

megnézem mingyárt xD

2011. febr. 15. 14:38
 10/10 anonim ***** válasza:

jó, nézd meg!

Szerintem jó xD

2011. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!