Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megjött? Vmelyik nap nagyon...

Megjött? Vmelyik nap nagyon szurt alul a hasam. Raktam be egy tisztasági betétet. Ma pedig barna volt rajta. Akkor megjött?

Figyelt kérdés
..........
2011. jan. 8. 19:28
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Én mondjuk felbírom fogni a fontosságát, de nem hiszem hogy ettől lenne igazi nő.
2011. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

áh, mindegy, hagyjuk...


Kedves kérdező!

Tudsz róla mindent? Mert ha nem én magyarázok xD

2011. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
hát egy kicsit magyarázhatnál de ugy tudok mindent de nem biztos h jol:D :$
2011. jan. 8. 20:15
 14/25 anonim ***** válasza:
50%

na, itt vagyok, akkor magyarázok! :D


Az amikor megjön, az a ciklusod első napja. A vérzés általában 5-7 napig tart. A ciklusod első napjától számolva (vagyis a vérzésed első napjától) 28 nap múlva kellene megjönnie. De ez csak általánosítás, neked kell kitapasztalnod. Az első 1-2 év rendszertelen, ezért lehet, hogy késni fog, vagy esetleg előbb jön meg, úgyhogy mindig legyen nálad betét! De mindig jegyezd egy naptárba, és esetleg a vérzés erősségét is beírhatod!

Hasi görcsökre van gyógyszer, azt vehetsz be. De egyébként ha egy palackot (mindegy, hogy milyen, akár üdítős flakon is lehet) megtöltesz forró vízzel, és azt rakod a hasadra, az enyhíti a görcsöket. Azt gondolom tudod, hogy hogyan kell a betétet a bugyiba ragasztani...

Ilyenkor lehet sportolni, úszni, bármit!

Fürdés helyett inkább zuhanyozz, mert a fürdőkádban sok betegséget elkaphatsz ilyenkor! De ha mindenáron fürdeni akarsz, akkor ne forró vízbe, mert az erősíti a vérzést. Hanem meleg vízben, és gyorsan!

Általában éjszaka több jön, rengetegen átáznak! Úgyhogy vegyél vastag (éjszakai)betétet. De én néha úgy is átázok, ezért magam alá terítek egy régi törölközőt. Lehet, hogy most már mindig lesz előtte/utána barnás folyás. De ez jó, mert jelzi, hogy nemsokára megjön.


PMS: premenstruáció szindróma. Kicsit hülye neve van. Szóval ez az amikor mensi előtt rossz a kedved, ingerülékenyebb vagy. De lehet a hasfájás, vagy a mellfeszülés is.De van még sok "tünet". Ilyenkor jobb elmenni egy csendes helyre, teázgatni, olvasgatni, filmet nézni, vagy csak pihenni.



Mondtam pár lényegtelen dolgot is, de azt hiszem ennyi :D

2011. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a segitséget:)

már piros:D vagyis nekem:D most vettem észre...

2011. jan. 8. 20:59
 16/25 anonim ***** válasza:

Akkor jó! :D

Gyorsan lezajlott a barna...


De akkor jó, átázásmentes éjszakát!

2011. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
köszönöm:) :D
2011. jan. 8. 21:06
 18/25 anonim ***** válasza:
...átérzem a dolog fontosságát, de sztem nem ettől lesz valaki nő....inkább annak örülnék ha minnél később jönne meg mert kb még 35 évig menstruálni fogok...
2011. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
:)
2011. jan. 8. 21:39
 20/25 anonim ***** válasza:

hát pedig szerintem is fontos :D

És én is szeretnék gratulálni! ;)

2011. jan. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!