Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beadható még a méhrák elleni...

Beadható még a méhrák elleni oltás?

Figyelt kérdés
Annó volt a suliban olyan h, 15-16 évesen beoltották a többieket, bár nem tudom az a méhrák elleni volt-e vagy a Hepatitisz B oltás,de én nem emlékszem, h. bármelyiket is kaptam volna.Ha jól tudom a méhrák ellenit csak szüzeknek lehet(bár nem tudom mi köze van hozzá,de legyen. Viszont én már igen csak elmúltam 16 és szűzb sem vagyok(bár állandó partnerem volt mindig(nem voltak 1 éjszakás kalandjaim).Tud valaki erről vmi infót, h. szoktak ennyi idősen is beadatni oltást, egyáltalán érdemes?26/l
2011. jan. 3. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
azért szüzeknek, mert ők még neméltek nemi életet, így nemvalószínű h lappang már bennük a hpv- ha neked már volt egypár partnered, akkor eléggé felesleges, mivel már lappanghat benned, ami még nem kimutatható
2011. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tesztelni kell, hogy fertőzött vagy-e. Ha nem, akkor lehet beadni, ha igen, akkor már nem használna úgy se. Még valami: ez önköltséges, persze vannak különböző akciók, de alapból 1 adag ára 30k és kell három, szóval nem olcsó játék.
2011. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért tisztázzuk: méhrák ellen nincs oltás! A méhNYAKrák kialakulásában szerepe van a hpv vírus bizonyos típusainak. Ezek EGY RÉSZE ellen véd az oltás. Tehát ugyanúgy menni kell oltás után is szűrésre, mint előtte. Ha be akarod magad oltatni, először kenetvétel, hpv tipizálás, hogy van-e benned már a hpv magas rizikójú törzseiből, vagy nincs. Ez is fizetős vizsgálat, nem ingyenes. Utána, ha niem vagy még fertőzött, be lehet adatni az oltást, ami - még egyszer - nem véd teljesen a méhnyakrák kialakulásával szemben, csak a kockázatot csökkenti valamelyest. Egyébként valóban 90.000 ft a három oltás.
2011. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom h. nem olcsó.Voltam régebben rák szűrésen,akkor semmi bajom nem volt, majd megint kellene mennem.Bár én azért nem értem ezt, h. miért függ a szextől,mert vannak oylan lányok,akik gyerekkorukban lesznek méhrákosak, és soesem éltek nemi életet.De lehet az akkor más.
2011. jan. 3. 13:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor majd még átgondolom.
2011. jan. 3. 13:08
 6/7 anonim ***** válasza:
de nem rákszűrésre kell ilyenkor menned, hanem olyan szűrésre ami kimutatja h benned van e már a hpv lappangva is akár
2011. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2011. jan. 3. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!