Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kicsit náthás vagyok,...

Ha kicsit náthás vagyok, akkor is beadható a h1n1 elleni oltás?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
semmiylen oltás nem adahtó be ha beteg vagy.
2009. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel, mi van ha beadják és beteg valaki ???

Bocs az off-ért.

2009. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ, így előbb kikúrálom magam. addig lehet, hogy meg is gondolom magam.
2009. nov. 17. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha náthásan kapod meg akkor is szinte biztos, hogy semmi nem fog történni, de hogy nehogy valami gond adódjon lázas, beteg embert nem oltanak.
2009. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Hát nekem csak kicsit fáj a torkom, meg az orrom folyik, de biztos, ami biztos, megvárom, még elmúlik.

De ha mondjuk valakinek vmi szívbetegsége van, vagy ilyesmi amiről nem tud, azzal mi történik?

(bocs, az újabb kérdésért, de nem akartam új kérdést feltenni)

2009. nov. 17. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz tőle, tévhit, hogy ez az oltás valami végtelenül megterhelő cucc lenne a szervezet számára. A szervezet pont ugyan azt fogja csinálni, mint egy normál vírusfertőzés esetén, csak sokkal kisebb erősséggel és tét nélkül (nem lehetsz beteg/halhatsz meg a vírus szaporodásától, hiszen az elölt és nem szaporodik).


Az egyetlen dolog, ami reális veszély a jelenlegi oltásnál a súlyos tojásallergia, de ez úgyis kiderül az oltás előtt, hisz mindenki egyik tojást. Ha esetleg nem ettél még soha tojást és nem vagy biztos a dologban, akkor szólj a dokinak, ha elég felszerelt, akkor helyben letesztel rá.

2009. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

H1N1: Tojásallergiások is olthatóak a magyar vakcinával!


[link]


"...A Magyarországon gyártott és forgalmazott Fluval P Omninvest) vakcina valóban tojás felhasználásával készült, ám a gyártás során végzett, úgynevezett biológiai tisztításnak köszönhetően tojásfehérjét alig kimutatható, kevesebb, mint 0,1 mikrogramm/adag mennyiségben tartalmaz csak. Ez a minimális mennyiség messze alatta marad a tojásallergiások esetén is általánosan még elfogadott 1,2 mikrogramm/ml-nek.


Ennek köszönhetően mindenki, aki tojásevésre allergiás reakciót mutat is, biztonsággal, a háziorvosi rendelőben beoltható. Nincs szükség tehát kórházi háttérre a tojásevésre allergiások esetében, ahogy a 15 hónapos korban adandó MMR (kanyaró-rubeolamumpsz) vakcina adásánál sem.


Oltási ellenjavallatot kizárólag a tojásfehérjére kialakuló súlyos, úgynevezett anaphylaxiás reakció jelenthet, mely extrém ritkaság a szakirodalomban, az elmúlt évtizedek alatt egyáltalán nem fordult elő például Magyarországon sem..."

2009. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A vakcinát csak orvos adhatja be, ERGO bízz meg az orvosban, hogy oltás előtt megvizsgál, nem vagy-e beteg...


Szerintem a "kicsit náthás" állapot nem akadálya a védőoltás beadásának, mivel azén gyerekeimet 2 hete, mikor beoltattuk, akkor szintén "kicsit náthás" állapotukban oltotta be a gyerek-háziorvosuk.

(Lázuk nem volt, kicsit köhögtek, piros volt a torkuk.)


Semmi bajuk nem lett, sőt azóta sincs semmi bajuk, a védőoltásnak sem volt semmiféle mellékhatása (náluk sem).

Ráadásul ők 2 védőoltást kaptak egyszerre : a szezonálist + H1N1 influenza ellenit.

2009. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hello!

hát köszönöm mindenkinek a gyors választ. holnap megyek is az oltásért.

2009. nov. 18. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!