Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Adhatok a 14 éves lányomnak...

Adhatok a 14 éves lányomnak Canesten Combit a hüvelygombájára?

Figyelt kérdés
Mégis,hogy alkalmazza,mikor még szűz? Vagy ez befolyásolja egyáltalán? Hogy tudja felhejezni azt a kúpot? Még nem is menstruál! Kérlek adjatok tanácsokat! Köszi! Egy anyuka.
2009. jan. 27. 15:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Biztos,hogy az a baja? Vidd el az orvoshoz inkább,és mindent megmond.
2009. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Hááát... Én biztosan nem mernék semmi ilyensmit adni neki. Irány a nőgyógyászat! Nem ciki ekkora lánnyal szakorvoshoz fordulni! Hidd el, csak így leszel nyugodt!
2009. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Hát igen..Gyermek nögyógyászat..

Csak úgy találomra ne orvosold...

2009. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Másrészt ha 14 évesen nem menstruál valószínűleg későn érő de az is lehet hogy valami baj van...Mindenképpen orvoshoz kéne menni...


Ha nem használt még tampont sem elég körülményes lenne elmagyarázni neki hogy mit hova dugjon...és ilyesmit inkább nem kéne hisz mégiscsak gyerek aki még nem él nemi életet (bár ezt te jobban tudod a mai világban sajnos nem lehet tudni) nehezen kaphatta volna el a hüvelgombát...legfeljebb nyilvános WC-ben

2009. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelygombát könnyen el lehet kapni. Nyilvános wc, uszoda, de okozhatja szűk, nem szellőző fehérnemű is! Elég egy szennyezett dologhoz érni a kezünkkel ( pl. kilincs )és aztán csak wc-re kell menni és kész a baj. Vidd el orvoshoz! Az a biztos, mindkettők megnyugtatására. Az pedig, hogy 14 évesen még nem jött meg a menstruációja egyáltalán nem probléma. Van nem kevés olyan nő, akinek 16-18 évesen jelentkezik először!
2009. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nos..köszönöm a válaszokat. Az a helyzet,hogy voltam vele még nyáron nődokinál,és megvizsgálta,azt mondta minden rendben. De akkor mitől kicsit szagos néha neki,és van amikor erősebb..ezért gondoltam megpróbálom neki,dehát akkor nem.
2009. jan. 27. 21:06
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Etess vele több tejterméket hátha természetesen is orvosalható a probléma. Továbbá naponta igyon a leány egy csésze cickafarkfű teát langyosan. Tudom rosszizű de annál hatásosabb. Esetleg ülőfürdőként is alkalmazható.
2009. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelygomba normális esetben is ott van. A gond az, amikor megbomlik az egyensúly a hüvely flórájában. És ehhez nem kell sem nemi életet élni, sem nyilvános wc-re menni. Nekem pl. úgy jött elő, hogy antibiotikumos kezelés mellé nem adtak semmi gombaölőt. De kiválthatja magasabb vércukorszint meg ilyesmi. Szerintem ha szagos, akkor NEM gomba. Mindenképp vidd orvoshoz. Ezekkel a dolgokkal vigyázni kell, mert a nem kezelt hüvely-fertőzés akár meddőséget is okozhat, amennyibe átterjed a méhre is!
2009. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,valószínű megpróbálkozunk természetes gyógymódokkal! Az utolsó válaszolótól kérdezném: Ha mondjuk csak szagos,az nem gomba? Ez biztos?
2009. jan. 28. 20:16
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában bakteriális fertőzés esetén lesz szagos. Mindenképp menjetek orvoshoz. Nem nagy dolog, fájni sem fáj, de ezt ki kell vizsgálni, nem érdemes kitenni annak, hogy meddővé váljon. És baktériumot is könnyű felszedni akárhol. Ha meg mégis csak gomba, akkor véleményem szerint a legokosabb egyszerű joghurttal kezelni. Utolsó voltam.
2009. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!