Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen érzés amikor menstruálsz?

Milyen érzés amikor menstruálsz?

Figyelt kérdés
Anya szerint meg fog jönni,mert fáj,és félek tőle.Elmondanátok,hogy mit érzetek ilyenkor?(mármint amikor már megvan)Köszönöm!
2010. dec. 6. 07:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát mindenkinél másmilyen a fájdalom mértéke,ha egyáltalán van.Nekem az első 2 napban általában szokott fájni a hasam(nem görcsös fájdalom,nem tudom mihez hasonlítani,de elég kellemetlen:S).Amikor megvan,ezen kívül én csak azt érzem néha,mikor pont jobban jön,azt érzem,ahogy folyik:S(de csak pár pillanatra).Ne félj,minden lánynak át kell esnie ezeken;)

14/L

2010. dec. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm :) én csak azért félek egy picit,mert a barátnőmnek megvan és ő azt mondta hogy olyan érzés mintha kitágítanának meg szurkálnának.De gondolta hogy csak eltúlozza,de azt hittem hogy nagyon fáj amikor jön.
2010. dec. 6. 08:00
 3/16 anonim ***** válasza:

Amikor megjön lehet, hogy jobban fáj a hasad. Bár nekem amikor először megjött egyáltalán nem fájt, valószínűleg először még nem lesz olyan nagyon erős vérzésed, de két-három oránként azért cserélni kell a betétet. Először mindenképpen betétet használj, másodjára kipróbálhatod a Mini tampont, az szűz lányoknak is jó.

23/L

2010. dec. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem túl kellemes annak, aki még nem élte át, de meg lehet szokni. Nem is mindenkinek görcsöl, néha picit érzed, amikor folyik, de ha betudod annak, hogy ez az élet rendje, akkor könnyebben átvészeled lelkileg is.

Egyébként az előtte napok nyűgösebbek, állandóan takarítana az ember, picit jobban figyel a tisztaságra. Ez a megtisztulás jelképesen. Amikor végre megjön, lenyugszol, higgadtabb leszel. Tök jó érzés, figyeld majd meg. :) Gratulálok Nagylány. :)

2010. dec. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem például olyan,mint máskor. Nagyon ritkán görcsölök, akkor is max. az első napon, de akkor sem mindig!
2010. dec. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanolyan, mint amikor zsírps kajára tejet iszok és attól görcsöl a hasam. És hullámokban jön, nem folyamatos. Ez egy napig tart és erre vannak már jó gyógyszerek, így ki lehet bírni.
2010. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek :-) nagyon sokat növeltétek az önbizalmam,már bátrabb vagyok.Csak attól féltem még,hogy amikor megvan akkor érzed-e hogy folyik.De ezek szerint csak ha erős :-) köszönöm!:-)

amúgy 12/L

2010. dec. 6. 08:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem mindig érzed, hogy folyik, csak ha betétet használsz. De én is azt ajánlom, hogy még ne próbálkozz tamponnal. Később majd már természetesen lehet, de ha erősebb, akkor abból is lehet nagyobbat használni, lényegtelen, hogy épp szűz vagy-e! Sok szerencsét:)
2010. dec. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

nem akarok tampont,félek tőle :S

:D

2010. dec. 6. 08:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, egyáltalán nem rossz érzés, ha menstruálsz, csak szokatlan lesz!Az persze rossz, ha görcsölsz, de egyéne válogatja.Van aki nem görcsöl, van aki alig, van aki nagyon.Nővérem az utolsó kategóriába tartozik, ő nagyon görcsöl, én viszont a középskő katógirába.Változó, hogy mennyire görcsölök.Van amikor meg sem érzem, van amikor eléggé görcsölök én is.De ne aggódj emiatt.A gröcsölésre vannak különböző gyógyszerek, amik enyhítik a fájdalmat és vannak praktikák is.Pl.:meleg vizes borogatás a has alsó részére, pihenés, meleg tea.

A vérzést pedig időnként érzed, nem folyamatosan.Hozzá lehet szokni, 1-2 alkalom után, már szinte természetes lesz.

Én azért váltottam tamponra, mert annyira nem erős a vérzésem, de ha óra végén felállok érzem, ahogy lezúdul a vér és mindig attól félek, hogy átázok.Ez a tamponnál azért nem fordul elő, mert teszek mindig tisztasági betétet és ha érezném, hogy felállok érzem, hogy folyik akkor biztosan cserélni kell, de amíg kiérek a mosdóba a tisztasági betét pont elég:)


Először én is féltem, undorodtam a tampontból, aztán ballagásomkor pont meg volt.Nagyon szép, térd alá érő, csinos fekte szoknyám volt, csakhogy nagyon átlátszott rajta a betét (megnéztük itthon előtte).Mondta anyu, hogy ha nem akarok, hogy látszódjon próbáljam ki a tampont.Végüli kipróbáltam és azóta használok tampont is.Először nagyon furcsa érzés volt.

Valójában nem érzel semmit, ha tampont használsz.Nekem pont ez volt először furcsa, hogy korábban éreztem, hogy folyik a vér, most már nem!

15/L

2010. dec. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!