Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most hogy is van ez? Nem...

Most hogy is van ez? Nem vagyok terhes de kíváncsi vagyok rá. amikor babát vársz akkor nem menstruálsz?

Figyelt kérdés
És minek kell a szülés során betétet bevinni?
2009. júl. 11. 17:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
29%

hány éves vagy?

a menstuáció=peteérés,vagyis akkor menstuálsz ha van peteérésed.Amikor terhes valaki akkor nincs peteérése,hiszen a petesejt meg lett termékenyítve.ergo nem is menstuál.ezért várják mindig a nők,hogy megjön-e vagy nem,ki ezért,ki azért.

az utóbbi kérdésedet nem tudom.nem is hallottam ilyenről.

2009. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem, valóban nem menstruálsz, de a menstruáció nem a peteérés, hanem a méhnyálkahártya kiürülése. A méhnyálkahártya normál esetben havonta kiürül és újratermelődik. Terhességnél viszont szükség van a méhnyálkahártyára, ezért ilyenkor nem ürül ki a szülésig.
2009. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Azért kell bevinni betétet,mert a szüléskor gátmetszést végeznek,és az vérzik,meg sebes még egy pár napig.
2009. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem. =) Köszönöm szépen. :)
2009. júl. 11. 18:01
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem a gátmetszés vérzik.... A baba megszületése után a méhlepény is elveszti szerepét, leválik a méh faláról és a baba után megszületik. A méhlepény helyén marad egy nagy seb felület, ami jó pár napig elég tisztességesen vérzik. Tehát a szülés után jelentkező vérzés nem menstruáció. Ezt más néven gyermekágyi folyásnak is hívják, a méh visszahúzódásának és a seb gyógyulásának folyamatát végig kíséri. Később már nem igazán vérzés, hanem rózsaszínes, sárgás váladékozás. Összességében több hétig is eltarthat.
2009. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2009. júl. 11. 18:08
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Kivancsi lennek, az elso valszolot miert erdekelte a kerdezo eletkora.
2009. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is kíváncsi lennék. Mért fonots az hogy hány éves vagyok? Vagy már anélkül nem lehet egy kérdést se feltenni, hogy nem tudni hány éves vagyok?
2009. júl. 11. 18:44
 9/16 anonim válasza:
67%
azért érdekelt,mert szerintem még egy 10 éves is tudja,hogy aki terhes az nem menstruál.
2009. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
hát szerintem ők még nem, már bocs. meg amúgyis senkinek semmi köze sincs ahoz, hogy hány éves vagyok.
2009. júl. 11. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!