Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első menstruáció. Hogy élted meg?

Első menstruáció. Hogy élted meg?

Figyelt kérdés

sok olyan kérdést látok h ' milyen volt mikor elvesztetted a szüzességed?' ' milyen volt az első csókod?' stb.

viszont szerintem egy lány számára az első menstruáció is elég fontos.

Kíváncsi lennék h ki hány évesen, és hogy éltem meg? hogy mondtad el anyukádnak .... stb.

és mennyi ideig használtál betétet, mikor kezdted el a tampont?( ha már azt használsz)

szal ilyesmi érdekelne:)


2010. nov. 29. 20:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
12 éves voltam, pont karácsony napján jött meg és mentünk volna fel mamámhoz vacsizni. Reggel arra ébredtem hogy eszméletlenül görcsölt a hasam, és rendesen megijedtem mert ilyet addig még nem éreztem. A lázam is felment, totál rosszul voltam. Aztán elmentem WC-re és akkor láttam hogy bizony bajom van :D Az első reakcióm a bőgés volt. Sírva mentem anyához hogy megjött, és hogy adjon valami gyógyszert mert meghalok a fájdalomtól. Bevettem a gyógyszert de nem használt, úgyhogy azt a napot az ágyamban fetrengve töltöttem... Kb 1-2 évig használtam betétet, de 14 éves koromban kipróbáltam a tampont mert apukám elvitt külföldre nyaralni és nem akartam kihagyni a tengerben lubickolást:D Az nem volt egy nagy dolog, viszonylag könnyen viseltem, azóta már csak azt használok:)
2011. aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

12 voltam.amikor megjött egy szót sem szóltam anyámnak.úgy gondoltam és még most is úgy gondolom hogy amit magam megtudok oldani azt nem kötöm az anyám orrára.beraktam egy betétet,sutty és nem volt szűkségem a prédikálásra.

4 hónappal ezután anyám rájött és igen,kezdeni is akarta a beszédét (olyanokat kezdett mondani amiket egy 8 éves is tud,hogy ne vegyek világos nadrágot meg vigyek az iskolába is betétet...)aztán bele is vágtam a szavába, hogy már 4hónapja megvan és eddig is megoldottam.(anya tudomásul vette hogy nem kell segítség.apám meg lecseszett,hogy nem mondtam el.szerintem semmi köze hozzá senkinek.-lehet ezzel csak én vagyok így..)amúgy úgy éltem meg, hogy jé,vér!akkor beteszek egy betétet.oké...ugyan olyanok voltak a napjaim mint azelőtt.Másfél évvel utána, vagyis 13(és fél) évesen tettem először tampont, mivel elfogyott a betét itthon és anyám nem vett,ő meg tampont használ, ezért kénytelen voltam azt felrakni. sima ügy volt.nem is fájt meg semmi.De azért ha van itthon betét, akkor inkább azt használom mint a tampont.

Mások könyveket kaptak ami erről szól |ja meg ugyanez volt nálam a borotválásnál is..-Kislányom te borotválod a lábad? mért nem szóltál?-Igen, képzeld már másfél éve.. (itt sem értem hogy mér kellett volna szólnom...)| vaggy cikkeket olvasgattak erről a neten meg leültek az anyukájával és beszélgettek erről vagy mi én meg teljesen önállóan csináltam mindent...és tök jól vagyok, soha nem volt szűkségem segítségre ilyen téren.

2014. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!