Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem menstruálok, akkor...

Ha nem menstruálok, akkor nincs peteérésem se?

Figyelt kérdés
Másfél éve nem jön meg magától(PCOS), néha kaptam duphastont vagy norcolutot(ezeket sem szabadott mindig, csak néha), de utána megint nem jött meg. Orvost váltottam, most jutottam be az újhoz, és az eredmények is most lettek meg. De nem tudom, hogy ilyenkor van-e peteérés (tüszőrepedésem nincs, ezért picike pár milis cisztákká alakulnak). Orvoshoz még pár hét mire vissza kell mennem más vizsgálat miatt, ezért kérdezem, hátha volt valaki hasonló cipőben, vagy hátha tájékozottabb valaki ebben. (orvost is megkérdezném majd, de most ez eszembe jutott és kíváncsi lettem, hátha valaki tudná :) )
2010. nov. 27. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen problémával küzdök. Valószínűleg nincsen, hiszen a PCO-nak pont az a lényege, hogy a pete elkezd érni, de nem tud kiszabadulni a petefészekből és ciszta lesz belőle.

Ennek ellenére eszedbe se jusson védekezés nélkül szexelni! (Ezt nekem is külön mondta az orvos)

2010. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként köznapi szóhasználatban a peteérést az ovulációra használják. Előző voltam.
2010. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, arra engem is figyelmeztetett az orvos, mivel kiszámíthatatlan ez az egész állapot. :) Csak kíváncsi lennék, hogy mi is zajlik bennem igazán, most lett kicsi barnázás, de nem tudom már ezt is hova rakni, hogy most mi van, mi nincs. :)
2010. nov. 27. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (szintén PCOS-em van:(),hogy peteérés az van, csak tüszőrepedés nincs, vagyis az érett petesejt nem lökődik ki,hanem cisztaként visszamarad a tüszőben.Ezért veszélyes és nem ajánlott például a Clostilbegyt-nevű peteérést serkentő gyógyszert PCOS-es nőknek szednie,mert az elősegítheti a még több, illetve mégnagyobb ciszták keletkezését.Nálam egyébként ugyanez volt a gond,kb. 8 hónapig nem jött meg magától,csak Norcolut után,aztán vérvizsgálat és hüvelyi ultrahang is alátámasztotta a PCOS-t:( Jövő héten megyek endokrinológiai kivizsgálásra.
2010. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!