Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen élményeitek vannak az...

Milyen élményeitek vannak az első nőgyógyászati vizsgálatotokról?

Figyelt kérdés
Holnap megyek, kicsit félek.
2010. nov. 23. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
1000x inkább nőgyógyász, mint fogorvos...
2010. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nekem a fogorvossal nincs bajom, pedig volt fogszabályzóm, meg gyökérkezelésem, és két tömésem is, most meg megyek a szájsebészetre kiszedetni 4 bölcsességfogam..de azt mondom elviselhető. Igazából nem is a fájdalom része érdekel, hanem mennyire éreztétek megalázónak az asztalon fekvést, meg hogy alul semmiben kell az öltözőtől az asztalig menni, egy vadidegen előtt?
2010. nov. 23. 23:14
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért is tagadjuk?-Nem a legkellemesebb érzés,de elviselhető,és nem tart sokáig.Amikor az orvos az ujjával és a másik kezével a hüvelyen és a hasfalon keresztül kitapintotta a méhemet,azt szinte meg sem éreztem.Egyedül az volt kellemetlen,amikor felhelyezte a kacsát(az az eszköz,amivel szétfeszíti a hüvely falát,hogy hozzáférjen a méhnyakhoz és kenetet tudjon venni).Az egy erős feszítő érzés.De mindez alig tart egy percnél tovább.Ne ijedj meg,ha utána esetleg majd pecsételő vérzésed lesz, ez gyakran előfordul.Az a fontos,hogy próbálj meg ellazulni, ha el tudod lazítani az izmaidat,kevésbé lesz kellemetlen a procedúra.


Üdv:25/L

2010. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem elég rossz volt. lehet azért mert szokatlan és furcsa volt :)

de így visszagondolva nem kell parázni, csak lazulj el. :)

miért mész amugy?:)

de amugy én is holnap megyek :D csak nekem e lesz már a sokadik :D

2010. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Elsővel egyetértek inkább nőgyógyász, mint fogorvos.

16 éves voltam és nem szűz, anyukámmal mentem. Rendes volt a doki, megkérdezte voltam-e már fiúval, mivel védekeztünk (óvszer). A vizsgálat nem volt vészes, kicsit kellemetlen érzés, amúgy sem tart sokáig, a kacsás résznél egy kevés fájdalomszerűség (nem nevezném fájdalomnak, inkább egy feszítő érzés, a laborban a vérvétel rosszabb), de tényleg minimális, azóta 7szer voltam (azóta is ahhoz az orvoshoz járok), most már teljesen fájdalommentes, egyáltalán nem kellemetlen, bár én is mindig úgy megyek be, mintha szóbeli vizsgát kéne tennem. :) Ne izgulj, nem fog fájni.

Jó tanács: ha nem szeretnél fél pucéran végigvonulni az öltözőtől a vizsgáló ágyig húzz szoknyát, amit csak akkor kell felhúzni amikor az ágyra felfekszel.

2010. nov. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Még az előző vagyok: Mindenki más, van aki szégyellősebb, van aki kevésbé. De hidd el: az orvos nem egy ilyen vizsgálatot végez el egy nap, úgyhogy szerintem nem azt figyeli, hogy ki fekszik előtte és hogyan... Ne gondolj erre, ne stresszelj ezen, annál rosszabb, mert akkor akaratlanul is megfeszíted az izmaidat. Próbáld úgy felfogni,hogy ő orvos, és az a dolga, mint a többi orvosnak, hogy megnézze, minden rendben van-e az egyik szervrendszered körül.
2010. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
akkor én kérdeznék itt ha nem gond :D holnap megyek én is fertőzés miatt.. és szükséges leborotválni?:$ :Dvagy az nem lényeges?:D
2010. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

HA a fertőzésed miatt fájdalmas, kellemetlen lenne a szőrtelenítés akkor NE.

Én amúgy leszoktam, most az hogy nézne ki, hogy fél centis borostával odaállítok, mert ha nem borotválnám akk. oké, de borostásan inkább ne...mert ugye azt látja, hogy amúgy borotválod, szerintem neki is könnyebb a vizsgálat.

Nőgyógyászati műtétek előtt egyébként mindig borotvál a nővér.

2010. nov. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

utolsónak: nem azt fogja nézni :)

kérdezőnek: semmi extra, eléggé izgultam, meg furán éreztem magam, de ha menni kell, hát menni kell :)

2010. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi extra nem volt, próbáltam nyugtatni magam de azért remegtek rendesen a lábaim. :) De nem volt semmi rossz érzésem, kenetvételnél sem szerencsére. :) Szóval ne féljetek. Utolsó válaszolónak: nem fontos leborotválni, nem azt fogja nézni. De én higénikusabbnak tartom, én mindig borotválom.
2010. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!