Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fogamzásgátlót szedek,...

Ha fogamzásgátlót szedek, visszeres lesz a lábam, és fájdalmaim is vannak? Ezek szerint nem szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint orvoshoz kéne menned és másik fogamzásgátlót feliratnod. Volt rendes vérvizsgálat az első foggátló felírásánál?
2010. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletták trombózist okozhatnak.Ha hajlamos vagy rá,és ilyen tüneteid vannak amiket leírsz ,akkor érdemes abbahagyni,és kivizsgáltatni magad.A a fogamzásgátló okozza,bizony le kell állnod vele,és más megoldást kell keresned a védekezéshez.Ha nem a gyógyszer okozza,akkor megtudod a vizsgálatokból,hogy mi a bajod,és nem árt azt is kezeltetni..
2010. nov. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szedni szedhetsz, csak megkockáztatsz egy jó kis trombózist. Én nem kísérleteznék vele a helyedben.
2010. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem okoz visszeret. Az mástól alakul ki, de ha kialakul(t), amúgy is nagyobb a trombózisveszély, amit a tabi még tovább fokoz.
2010. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi, hogy irtatok, vérvizsgálaton nem voltam, mielőtt a doki felírta a bogyókat...köszi a jó tanácsokat.
2010. nov. 16. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon sokáig szedtem fogamzásgátlót 7 évig úgy, hogy nem volt vérvizsgálat előtte. Nekem is visszeresedik a lábam, de ezt nem feltétlenül a trombózis hajlam okozza. Visszeresedhetsz annyitól is, hogy dohányzol és azt toldod meg a tabi szedésével, ami persze okozhat a későbbiekben trombózist, de nem genetikus hajlamod van rá.

A lényeg, hogy szerintem mindenképp keresd meg a nőgyógyászodat és kérd meg, hogy csináljon egy Leiden mutációt, mert az kimutatja, h genetikusan hajlamos vagy e a trombózisra. Ha az eredmény pozitív, akkor a doki is azt fogja mondani, hogy más fogamzásgátlást kell választanod. Nekem a napokban lett kész az eredmény, nincs genetikusan trombózis hajlamom, tehát akár szedhetnék is gyógyszert, de mégsem teszem, mert vannak egészségesebb módszerek is a fogamzásgátlásra. Egyébként ez a vérvétel 1 kémcsöves, tehát nem egy nagy durranás, viszont az eredményére - attól függően, hogy hol vették le - minimum 3 hetet, de akár 3 hónapot lehet, h várni kell, szóval nem érdemes halogatni és ezzel legalább képbe kerül. A Leiden mutáció (ami a genetikus trombózis hajlamot okozza) egyébként születésünktől kezdve életünk végéig kimutatható, tehát egyetlen egyszer kell az életben megcsináltatni ezt a vérvételt.

2010. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves vagy, h kifejtetted a dolgot, nem nem cigizek, max nagyon ritkán. végül is azért merült fel bennem a fogamzásgátló téma újra, mert óvszerben nem működik a barátomnak :( nem tudom , mért van ez...kicsit megijeszt. nem hinném hogy ebből kifolyólag merevedési zavara lenne..milyen természetes fogamzás gátlásra gondoltál?
2010. nov. 16. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetes fogamzásgátlás az, ha nem csinálod:D De nem erre gondoltam. Egészségesebbek talán azok a fogamzásgátlók, amelyek helyileg és nem az egész szervezetet megterhelve fejtik ki hatásukat, pl hüvelykrém, hüvelygyűrű, hüvelykúp. Ugyanúgy tartalmaznak hormonokat, de kevésbé terhelik a szervezetet. Mindennek megvan az előnye és hátránya. Ezeknek a fogamzásgátlóknak pl az, a hátránya, hogy az aktus előtt 10-15 perccel kell alkalmazni, és olykor az a 10 perc is nagyon sok lehet:). A hüvelygyűrű talán a legkényelmesebb, mert azt felhelyezed, 21 napig szépen fokozatosan adagolja a hormonokat, majd 21 nap múlva leveszed és ugyanolyan megvonásos vérzésed van, mint amilyet a gyógyszer okoz, tehát ha menstruációs zavarok is vannak ez jó lehet rá. A gyűrű hátránya, hogy a felhelyezéskor több esély van fertőzéseket összeszedni. Szóval olyan nincs h tökéletes :D

2010. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Van már olyan fogamzásgátló ami 1x kell 1 hónapban bevenni.
2010. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt nem 1szer kel bevenni, hanem egyszer kell feltenni, és a hüvelygyűrűt takarja.

Egyébként a spermicidek nem tartalmaznak hormont. És önmagukban nem is vmi megbízhatóak.

2010. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!