Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jó és olcsó fogamzásgátlót...

Jó és olcsó fogamzásgátlót tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
2. baba után szeretnék áttérni gyógyszerre. Az orvosok katasztrofálisak, felsorolnak egy csomó készítményt, gondolom azt ajánlják amelyik gyógyszergyártó pénzeli őket. Sajnos vérvételt és kivizsgálást én személy szerint sosem kaptam gyógyszer felírásakor még. Így szeretném először is megtudni melyik az ami nem okoz túl sok mellékhatást és az ára is elfogadható.
2010. nov. 11. 17:03
 1/7 anonim válasza:
Én már szedtem lolette-t is, de az nagyon drága, azt nem ajánlom, az 5000 ft körül van, így áttértem a Tri-regol nevűre, ebből a 3 havi 2961 ft.
2010. nov. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "jó gyógyszer" meg "rossz gyógyszer".

Ugyanis valakinek az egyik jó, valakinek a másik.


Nem tudsz mást tenni, mint keresni egy olyan orvost, aki MEGVIZSGÁL előtte.

2010. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Minden orvos megvizsgál, de attól hogy a lábam közé benéz még nem fogja tudni melyik a jó. Vérvételt soha senki nem végez!
2010. nov. 14. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:

vérvétellel se mész túl sokra...


ezelőtt 5 évvel falusi sztk-s orvoshoz mentem először,ő megkérdezte anya mit szedett,jó-e az nekem is...anya tri-regolt szedett,18 évesen mi érdekelt engem mit ir fel amig véd...


2 évig tök jól elvoltam,semmi mellékhatás,semmi vizsgálat,csak a rákszűrés


aztán elkerültem máshová,új doki,hülledezett hogy hogy képes még valaki felirni azt a 30 éves gyógyszert,azonnal vérvétel,stb...

fel is irt gyorsan egy 3x annyiba kerülőt,de mondom nem baj,az egészség az első...

kb 2 hét után olyan mellékhatások jöttek elő,hogy se tanulni se dolgozni nem birtam hetekig normálisan (vizsgaidőszakban és friss munkahelyen jókor jött)


visszamnetem hogy nem stimmel...várjak,majd jó lesz,idő kell...3 hónapot kibirtam,utána kerestem másik dokit,hozzá ugy mentem hogy irja fel a tri-regolom,ne vizsgálgasson,nem kérek belőle


kb 3 éve semmi bajom,évente elmegyek rákszűrésre ,és kész...

2010. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan gyógyszer, ami mindenkinek egyformán jó. Azért van ennyi féle, mert vkinek az egyik válik be, másnak pedig másik.


Azzal, hogy elküld vérvételre, csak azt nézi meg, hogy egyáltalán szabad-e fogamzásgátló gyógyszert használnod, ugyanis vannak kizáró tényezők.


Egy orvos nekem azt mondta, mikor rákérdeztem arra, hogy mi alapján is választ gyógyszert egy orvos, annyit mondott, hogy egy JÓ orvos már ránézésből látja, hogy milyen a nő hormonális "típusa".

Ez persze nem jelenti, azt, hogy nem fog előjönni egy mellékhatás sem, csak valószínűleg kisebb eséllyel.


Menj el egy olyan orvoshoz, akiben megbízol, és írass fel vmilyet. Ha nem válik be, akkor menj vissza és kérj más milyet.


Most attól, hogy vki beírja ide, hogy "az xy gyógyszertől nem lett semmi bajom és még a bőröm is szép lett", attól neked lehet, hogy hüvelygombád lesz, lecsökken a libidód, meghízol stb.

2010. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez oké, csak éppen tényleg az van, hogy a gyógyszergyártók pénzelik az orvosokat... :S Szóval még ha jó is a doki, és tényleg LÁTJA, hogy vszeg melyik tabletta kéne, jó eséllyel csak azok közül válogathat, amikkel megegyezett a gyógyszergyártókkal... :S:S

Most akkor tényleg nincs más hátra, mint kísérletezni magunkon, hogy mi válik be és mi nem?

2012. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nyilván van benne üzlet. De rengeteg ugyanolyan gyógyszer van, csak más cég gyártja.

Tehát mondjuk a Symicia és a Yadine teljesen ugyanaz, csak más a neve, mert más a gyártó.

Tehát még úgy is tud válogatni az orvos, hogy közben olyan ír fel, amelyik céggel esetleg szerződésben van.

2012. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!