Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 7. osztályos vagyok, és még...

7. osztályos vagyok, és még nem jött meg a menstruációm. Meddig van az a korhatár, amíg még megjöhet?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, 7.es. Az osztályból már szinte minden lánynak megjött. Normális ez?
2010. nov. 7. 10:51
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Nyugi, ez teljesen normális. A menstruáció egyénenként változó, hogy mikor jön meg hány napos, stb. Nekem 6.-ban jött meg, de egyik barátnőmnek pedig gimnáziumban, 9.-ben. Türelem és nézd a jó oldalát. Legalább nem kell vele még havonta szenvedned! ;)
2010. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korig nem foglalkoznak vele az orvosok, addig bármikor megjöhet. 7.-ben még teljesen normális, hogy nem jött meg. Mikor én 7.-es voltam csak 4 lány menstruált az osztályban.

20/L

2010. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ok, köszi. :) csak néha olyan fura érzésem van, hogy másoknak megvan, nekem meg nincs :S
2010. nov. 7. 11:00
 4/15 anonim válasza:
100%

Nekem 6.osztályban jött meg.Most 7. osztályos vagyok és nálunk is már szinte mindenkinek megvan.

Teljesen normális hogy furán érzed magad meg hogy várod és mondhat neked bárki bármit milyen rossz dolog ez, míg saját magadon nem tapasztalod nem fogod megérteni =)

Legjobb barátnőm 8. osztályos és most jött meg neki.

Ő is nagyon várta, hiába mondtam neki milyen rossz dolog.

Most hogy a saját bőrén tapasztalja már megérteni.

Talán kérdezd meg anyukádat vagy mamádat nekik mikor jött meg.Úgy hallottam hogy általában van összefüggés. :)

És hidd el: Szerencsés csaj vagy hogy még nem jött meg. :)

2010. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd, hogy más lánynak mikor jön meg a menstruációja! Még semmiről nem vagy elkésve! Van még idő bőven. Csak ne idegeskedj! Nem ezen múlik, hogy ki milyen ember!
2010. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Aham, anyumnak is 7.es korában jött meg :}
2010. nov. 7. 11:15
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért ne úgy állítástok már be a menstruációt, mint vmi szörnyűséges dolog.

Az eszem megáll. Örüljetek neki, hogy normálisan működtök. Az, hogy vki menstruál azt jelzi, hogy normálisan működik a szervezete, képes lenne gyereket nemzeni.

Nem tudom minek kell ilyen idiótasággal vigasztalni vkit, hogy "addig jó, míg nincs", meg "majd meglátod milyen rossz".


Én pl. örülnék, ha normálisan minden hónapban megjönne, és nem kellene azon aggódnom 20 évesen, hogy vajon lehet-e majd gyerekem.

Fejezzétek be a hisztit, és örüljetek neki, hogy egészségesek vagytok.


Kérdező: 16-18 éves korig nem baj, ha nem jön meg.

Ha 16 éves korodban még mindig semmi jele, akkor érdemes elmenni dokihoz, hogy megnézze minden rendben van-e:)

2010. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi . mostmár valamivel nyugodtabb vagyok ;)
2010. nov. 7. 12:12
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem pont most jött meg szeptember 20.-án először. 13 éves vagyok, 8.-os. Az osztályból már csak egy lánynak nem jött meg, de tényleg nagyon fejletlen, nem is szőrős, se melle, se csípője, se semmijlye.
2010. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17 évesig nem szoktak gyógyszert adni. Úgyhogy ne aggódj!
2010. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!