Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hagyjam abba a fogamzásgátló...

Hagyjam abba a fogamzásgátló szedését vagy váltsak orvost?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Majdnem fél éve kezdtem el szedni a Qlaira nevezetű tablettát, magas ösztrogénszint, illetve a durva menzesz görcsök csökkentése miatt.

Az első hónapban nem volt vele semmi gond, utána a 2. és 3. hónapban megfigyeltem először kis, majd egyre nagyobb mértékű migrénszerű fejfájást. Akkor június-július volt, sokszor a tikkasztó melegre hivatkoztam.


3. hónapban elmentem kontrollra, az orvos Slinda fogamzásgátlót írt fel, azonban én nem kezdtem el szedni. Meg akartam figyelni hogy valóban a meleg miatt fáj-e a fejem vagy sem.

+2 hónappal tovább szedtem, persze realizáltam hogy ez így nem lesz jó, úgyhogy váltottam.


Most lesz 2 hete hogy a Slindát szedem és a lehető legrosszabbul vagyok. A fejfájásom nem szűnt meg, már naplózással követem a tüneteimet, mikor mit figyelek meg magamon. A fejfájás még hagyján, de szédülök is mellé! A vérnyomásom mindig 103/75-öt rúgja, vagy annak a környéket, ennyire alacsony nem szokott lenni.

2 napja figyelem az arcbőrömet is, és az állam/nyakam környékén kezdek egyre jobban kippattogni. Ezt végképp nem akarnám.


Mit csináljak? Dokihoz csak 2 hónap múlva tudnék időpontot kapni, addig kezdjek bele majd a következő levelekbe is? Vagy menjek végig egy levelen és hagyjam abba? Menjek egy másik dokihoz aki előbb tud fogadni? Lehet minel előbb váltanom kellett volna? Azon már nem tudok változtatni... Teljesen tanácstalan vagyok. Eleve az én orvosom azt mondta, hogy a placebo tabikat ne vegyem be, csak az aktívakat. Na de ha én abba akarom hagyni a gyógyszer szedését, muszáj lesz bevennem a zöld bogyókat, hiszen az alapján jön meg a menzeszem, nem így van?

Kérlek valaki adjon valamilyen tanácsot. :(


21/L



tegnap 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyógyszerszedési problémákkal orvoshoz megyünk. Ha a korábbi orvosunk nem tud belátható időn belül fogadni, akkor egy másik orvoshoz. Mind ugyanazt tanulta. Ha egy gyógyszer panaszt okoz, akkor azt nem szedjük. Bele van írva a betegtájékoztatóba, hogy a tabletta szedését bármikor abbahagyhatod.
tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom hogy bármikor abbahagyhatom, csak félek hogy a menzeszt bezavarja. :/

Köszi a választ!

Államiban tuti nem fogadnak, keresek majd magánban valakit.

tegnap 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az evra tapasz vált be. Nálam az volt az egyetlen, aminek nem volt mellékhatása.
ma 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!