Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák elleni védőoltás...

Méhnyakrák elleni védőoltás utolsó beadásának végéig tényleg nem lehet szexelni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és szűz. De van egy barátom, akivel elég komoly már a dolog. Anyukám mondta, hogy adassuk meg egy védőoltást és azt mondta, hogy csak akkor lehet ha még tényleg szűz vagyok. Aztán rájöttem, hogy ez csak kacsa volt mert nem csak akkor lehet :) Aztán ma közölte velem, hogy amig a harmadik adagot nem kapom meg ( ami szerinte 6hónap) addig no szex. Ez tényleg így van, vagy csak kordában akar tartani? :)


Előre is köszi a válaszokat. :)


2010. nov. 4. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
hát én ilyenről nem hallottam ,de ha ennyire tartasz attól hogy anyukád óvni akar akkor a doki biztos mondta volna.Kérdezz rá a dokidnál,bár szerintem ez kamu.
2010. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz, csak ha amíg meg nem kapod a 3-at, nem véd. Tehát addig simán elkaphatod és abból baj lehet, mert utólag már édeskevés.

Sajnos, ránézésre nem tudhatod, hogy a párod fertőzött-e, mert pasiknál a HPV általában semmilyen tünetet, problémát nem okoz. 2 esetben biztonságos a dolog: ha a párod is szűz (persze más fertőzése attól még lehet, HPV - ha jól tudom - nem) vagy ha mindig használtok óvszert, míg meg nem kapod az oltást. Én ez utóbbihoz ragaszkodnék a helyedben.

2010. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó oltás beadásáig azért ajánlott szűznek maradni, mert csak azután véd teljesen az oltás.

Ha hamarabb szexelsz (de gumival lehet, ha nem bírod ki, de akkor tényleg fent legyen a 0. másodperctől a utolsóig!!!), akkor fennáll az esélye annak, hogy megfertőződsz a HPV-vel és ekkor az oltás már "eső után köpönyeg", azaz semmit sem ér.


És a magyar lakosság 60-70%-a fertőzött valamelyik HPV-vel, szóval elég nagy az esélye, hogy a fiú fertőzött lesz.

2010. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És még egy megjegyzés:


Nincs méhnyakrák elleni védőoltás, csak HPV elleni! Az igaz, hogy a méhnyakrákos esetek többsége magas kockázatú HPV fertőzés talaján alakul ki, de bizony kialakulhat HPV nélkül is! Szóval, az oltás nem véd meg 100%-ban a méhnyakráktól, csak csökkenti a kialakulásának az esélyét! Ezért mindenképp ajánlott rendszeresen szűrésre járni.


De azt is fontos megjegyezni, hogy nem minden HPV-fertőzött nőnek lesz törvényszerűen méhnyakrákja.

2010. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!