Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák-védőoltás hatni...

Méhnyakrák-védőoltás hatni fog nálam? (részl. Lent)

Figyelt kérdés
Beakarják adatni nekem a védőoltást, de úgy tudom hogy ez csak szűz lányoknál hat. Ha egyszer maszturbálásnál véreztem (nem menzesz), akkor már nem vagyok szűz? Hatni fog nálam? Kérlek segítsetek!
2011. jan. 27. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak maszturbáltál akkor szűz vagy! Addig az is maradsz, amíg egy fiú a kukiját nem dugja a puncidba.
2011. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem nem szakadt át a szűzhártyám? Olyankor is hat, ha az átszakadt?
2011. jan. 27. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanis annak semmi köze a HPV-hez, ami nemi érintkezéssel terjed.
2011. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon szépen köszönöm!!!!! Már kezdtem pánikolni :)
2011. jan. 27. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
A HPV okozta méhnyakrák ellen van az oltás, amit nem maszturbálással lehet elkapni.
2011. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi köze lenne a szűzhártyádnak egy oltás hatékonyságához?

Azért mondják, hogy szüzeknek érdemes beadni, mert ha már megfertőződtél HPV-vel, akkor totál felesleges. Szűzként pedig feltételezhetően nem vagy fertőzött. De nem szüzeknek is beadhatják, csak előtte ki kell vizsgálni, hogy fertőzött-e vagy sem.


De remélem tudod, hogy az oltás csak bizonyos típusú vírusok ellen véd, de sajnos méhnyakrák olyan vírustól is kialakulhat, amely ellen nincs oltás.

Ráadásul méhnyakrák nem csak vírustól alakulhat ki.

Így akár beadják, akár nem, el kell járnod ugyanúgy szűrésre, mint a többi nőnek.


Így is lehetsz méhnyakrákos, csak kicsit kisebb az esélye.

2011. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!