Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állon, nyakon jelentkező...

Állon, nyakon jelentkező szőrösödés kezelése lehetséges, ha nem szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

10 éve voltam egy nőgyógyász-endokrinológusnál, aki hormonszintes vérvételt csinált, ami a határértéknél kicsivel magasabb tesztoszteront mutatott. Erre azt mondta, egyáltalán nem vészes és inkább genetika lehet (1.980 nmol/l és a határérték 1.730). Írt fel a fogamzásgátlót és egy férfi nemi hormonok (androgének) ellen ható hormonkészítményt (prosztatarákra van kitalálva, az első mondat a betegtájékoztatón, hogy nőknek nem javallott...). A fogamzásgátlóról később kiderült, hogy nem szedhetem, sok mellékhatás jelentkezett, pl.:hízás, komolyabb aurás migrén.

PCOS, IR meglétéről nem tudok, nem is nézte senki. Illetve cisztáim nincsenek, azt talán mondták volna már. Ciklusom rendszeres, teherbeestem könnyen.

Genetikát se értem, mert nagyszülőkig egyik nő se ilyen, viszont a testvérem igen.

Sosem voltam túlsúlyos, inkább vékony-normál határon mozogtam. Mozgásra is figyeltem mindig.

Most újra fel fogok keresni egy másik orvost ezzel, mert zavar, illetve a foglalkozás egészségügyes doki is kiszúrta és mondta, hogy menjek...

Kellemetlen, önbizalomromboló, nőiességem megélésében korlátoz kamasz korom óta.

Félek azonban, hogy a kezelés megint csak újabb problémákat hoz, ahelyett, hogy segítene.

Illetve nem tudom, van-e olyan fogamzásgátló, amit szedhetek egyáltalán.

Igazából tapasztalatok érdekelnek a témában, a dokihoz van időpontom, tőle fogok kérdezni, csak borzasztóan izgulok.



ma 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiáter ír olyan gyógyszert, amitől aztán nem érdekel. Én már csak ritkán borotválom, aztán jóazúgy.
ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lézeres szőrtelenítés. Vannak antiandrogén gyógyszerek, pl. Az, amit kaptál, de nyilván minden szernek lehet mellékhatása.
ma 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!