Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez az AMH szint mire utalhat?

Ez az AMH szint mire utalhat?

Figyelt kérdés

Voltam AMH vizsgálaton, mert elég rendszertelen a menstruációm. Mellé csináltak terheléses cukorvizsgálatot is. Államiban voltam, de az AMH-ért fizetni kellett ígyis. A terhelésesnél csak 0 és 120 perceset néztek. 60 perceset és inzulint nem. Az értékek jók lettek. Az AMH 14 nap múlva jött meg: 75,09 pmol/L lett az eredmény. Nem tudom ez minek számít. A referencia értékeknél ez van: >36 pmol/L pozitív

Sajnos nagyon nem tudok kiigazodni ezeken a labor eredményeken. Nagyon köszi ha segítesz és leírod a véleményed meglátásod. :) 26/L



#labor #hormon #vércukorszint #AMH #antimüllerianhormon
okt. 11. 11:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Közben az endokrinológust is kikerestem, mi a hivatalos fogalma:


Az endokrinológia a hormonháztartás és az anyagcsere működésének zavaraival foglalkozik. Az endokrinológus kezeli többek között a pajzsmirigy- a mellékpajzsmirigy, a mellékvese, az agyalapi mirigy, valamint a nemi működéssel kapcsolatos hormonképző szervek betegségeit.

okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget és a sok magyarázatot és tanácsot. Azt meg külön, hogy foglalkoztál a kérdésemmel. :)


Akkor mindenképp várok a doki javaslatára, kíváncsi leszek mit mond. :)


És arra is, hogy végül mi lesz a diagnózis.

okt. 14. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!