Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez az AMH szint mire utalhat?

Ez az AMH szint mire utalhat?

Figyelt kérdés

Voltam AMH vizsgálaton, mert elég rendszertelen a menstruációm. Mellé csináltak terheléses cukorvizsgálatot is. Államiban voltam, de az AMH-ért fizetni kellett ígyis. A terhelésesnél csak 0 és 120 perceset néztek. 60 perceset és inzulint nem. Az értékek jók lettek. Az AMH 14 nap múlva jött meg: 75,09 pmol/L lett az eredmény. Nem tudom ez minek számít. A referencia értékeknél ez van: >36 pmol/L pozitív

Sajnos nagyon nem tudok kiigazodni ezeken a labor eredményeken. Nagyon köszi ha segítesz és leírod a véleményed meglátásod. :) 26/L



#labor #hormon #vércukorszint #AMH #antimüllerianhormon
okt. 11. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia, ez magas AMH sajnos, de önmagában nem mond semmit, az orvosod majd segít a további lépésekben.


Referencia tartomány nekem a leletemen ez volt: 0.07-7.35 ug/L

Neten vannak kalkulátorok, át tudod váltani a te pmol/L értéked --> ug/L értékre.

Átszámoltam Neked 10,5 ug/L, az magas sajnos.


Más vizsgálatok voltak már neked? LH, FSH, ösztrogén, progeszteron, tesztoszteron, prolaktin? Pajzsmirigy értékek (TSH, T4, T4, ATPO)?

okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm a válaszod! :)


Igen én is néztem ilyen kalkulátort, átszámoltam én is hogy 10.5 :(

Voltam ultrahang viszgálaton, ciszták nincsenek.


Voltam más vizsgálaton is, teljes hormon vizsgálaton:

LH: 3,47 IU/l

FSH: 5,34 IU/l

Ösztradiol: 118,0 pmol/L

Totál tesztoszteron: 1,00 nmol/l

TSH: 3,9569 mlU/ml


Progeszteron nem volt, meg T3 T4 se. Azt kürölbelül márciusban nézettem meg önszántamból, a pajzsmirigyem és akkor rendben volt.


Tudom majd a dokim tud konkrétabbat mondani, de kíváncsi voltam hátha valaki találkozott-e már ilyennel vagy tujda, hogy ilyenkor mi van. :(


Mi lehet a háttérben?

okt. 11. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos sok minden lehet, látatlanban nem merek tippelni sem. Tudom, hogy a bizonytalanság a legrosszabb, átérzem, kitartást.


Pajzsmirigy betegség, PCOS vagy PCO, adenomiózis, endometriózids, prolaktin probléma, mellékvese gond, anovulációs ciklus, perimenopeuza stb stb. Bármi autoimmun.


Az orvosok segítenek majd remélem Neked is. Az a tapasztalatom, hogy sajnos futószalag üzemmód megy mindenhol, nőgyógyásznál, endokrinológusnál is. Nekünk magunknak is utána érdemes nézni, olvasni. A nő ciklusnak, a női hormonok működésének.

Megfigyelni a testünket, a ciklusunkat, például hőmérőzés minden reggel. Akkor is, ha nem akarsz éppen kisbabát.


A reggeli testhő mérése, a hőgörbe készítés nagyon jól tudja jelezni, hogy miújság a női testben. Mutatja például, ha valami hormonzavarod van, hogy van-e egyáltalán peteérés (az konkrétan az egészséged jele), mutatja, ha a pajzsmiriggyel van gond.


Szerintem érdemes kipróbálnod 3-6 hónapig, ha még nem tetted. Egy digitális hőmérő kell hozzá, ami 2 tizedesjegyig mér, neten pár ezer Ft. Reggel kell mérni, szájban (vagy hüvelyben), közel azonos időpontban, legalább 3 óra alvás után. Rögtön ébredéskor, még fekve. Majd beírni egy applikációba, például Fertility Friend.


Babát is szeretnétek mostanában? Akkor a közel 4-es TSH nem előnyös sajnos, azt 2 alá le szokták vinni a teherbeeséshez.

okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De jó hogy ilyen képben vagy a dolgokkal! Nagyon hálás vagyok! Köszönöm!


Nagyon kíváncsi leszek mit mond a nőgyógyászom, illetve elküld-e egyáltalán további vizsgálatokra. Félek, hogy nem foglalkoznak az orvosok kellő komolysággal ilyen eredmények esetében.

A véreredményemre is annyit mondott, hogy így elsőre elfogadható... jelentsem ez bármit is . :(


Baba ilyen 3 éves tervben benne van. Azért mentem el dokihoz, mert 45 napig nem akart megjönni és megijedtem. PErsze a viszgálat napján megjött.. :) És akkor mondta hogyc sináltassak egy labor vizsgálatot és így lettek ezek az eredmények. A mensi 3-5. között kellett elmennem vérvételre.

De félek, hogy akkor jelenleg a testem nem is lenne kész kihordani egy kisbabát? :(

okt. 11. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Önmagában egy AMH érték nem sok mindent, mert elég széles határok között mozog és életkorfüggő is.

Magas érték utalhat pcos-re, de nem diagnosztikai kritérium, nem ez alapján kell diagnosztizálni.

Ivf kezelésnél arra jó, hogy a gyógyszerekre adott válaszkészséget előre jelezzék vele (nagyobb érték jobb stimulálhatóságot, de nagyon hyperstimulációs esélyt jelez).

okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

45 napos ciklus az bizony jó hosszú, jól tetted, hogy elmentél orvoshoz! Ne hagyd magad lerázni.


Gondolom nem ez volt sajnos az első alkalom ilyen hosszú ciklusra, az elmúlt egy évben milyen hosszúak voltak a ciklusok?


"De félek, hogy akkor jelenleg a testem nem is lenne kész kihordani egy kisbabát? :("

Nem, nem, önmagában sem a TSH, sem az AMH nem jelenti, hogy ne lennél képes rá. De nehezítheti a teherbeesést sajnos. De előbb legyen meg az ok, még bőven van időd akkor a babavállaláshoz, ne izgulj!

okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is megijedtem. Nagyon köszönöm a válaszod, nagyon hálás vagyok, tényleg!


Több mint egy éve hagytam abba 8 ev után a fogamzásgátló tablettát. Sok mellékhatásom volt tőle, ezért szerettem volna abba hagyni. Utána 2-3 hónapig rendesen 28 napos volt a Ciklusom, aztan elkezdett fel borulni.

Naplóztam, vártam mert tudtam hogy idő kell a szervezetnek az átállásra.

Több mint egy év elteltével is rendszertelen maradt utána.. volt 21, 28,32,33,38,41,45 napos ciklusaim. Szinte sose volt ugyanannyi.

Ezért mentem el végül dokihoz. :/


Nagyon kiváncsi leszek hogy mit mond. De az ultrahangon nem látott cisztákat. Ettől még lehet PCOS? Mert mindenhol azt olvasom hogy a magas AMH értèk az erre utal.

okt. 12. 00:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Hú akkor kicsit hasonló az esetünk, én 10 évig szedtem a fogamzásgátlót, abbahagytam babatervezés miatt, majdnem 1 évig tök okés volt a ciklus, aztán bumm, borult minden.


Elmentem nőgyógyászhoz, elküldött meddőségibe az akkor már 1 év sikertelenség után. Ott kivizsgáltak, pajzsmirigy betegség derült ki, D-vitamin hiány, alacsony progeszteron, 6-os AMH (még épp határértéken belül, de már jelzi, hogy nem olyan jó), mellékvese értékek kicsit rosszak voltak...


Endokrinológus kezel, beállította a pajzsmirigyet, mellékvese javult, minden érték egyre jobb már. Már fél év alatt jobbak lettek, nagyon örültem neki.


Őszintén szólva megbántam a fogamzásgátlót, tudom, hogy nem szabadott volna ennyi ideig szedni, azóta már utánaolvastam... Lehet, hogy a tabletta okozta, lehet, hogy nem, sose tudom meg.


Na de nem akartalak megijeszteni, ne haragudj. Arra szerettem volna kilyukadni, hogy nálatok 3 éven belül terv a baba, addig bőven, de tényleg bőven segíteni tudnak, nőgyógyász, endokrinológus stb. Az lehet sajnos, hogy nem 3-6 hónap lesz téged kikezelni, hanem 1 év, de sikerülni fog, aztán mehet a babatervezés!


PCOS esetén a Rotterdami 3 kritériumból legalább 2-nek kell teljesülnie. 1. Ciszták, 2. tesztoszteron gond (például szőrösödés), 3. anovuláció. Ezt sima ultrahanggal nem elég kizárni, hanem kell vérvétel is, ovuláció követése. Utána lehet kimondani a diagnózist, ultrahang, vérvételek.


Látatlanban nem tudjuk nálad, mi a helyzet a másik 2 kritériummal.



#1, #3, #6 komment voltam 😊

okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Fú! Akkor nem te sem vagy könnyű cipőben. :( Teljesen egyetértek veled a fogamzásgátlós dologgal.. De nyilván honnan tudná az ember előre hogy hosszú távon többet árt, mint használ. :( A legegyszerűbb fogamzásgátlási megoldásnak tűnt. Utólag már bánom én is. Lehet hogy nem lenne most gond. De most már mindegy.

Még mindig várok a nőgyógyász válaszára az eredmény kapcsá, hogy akkor mi a további teendő. De akkor ezek alapján esélyes, hogy elküld endokrinológushoz?!

Ő mit fog tenni? Vagyis jó ez így hülye kérdés, de most hallottam először ilyen orvosról és fogalmam sincs hogy ő mit csinál. Újabb vérvétel, stb?


PCOS: ciszta nincs, szőrösödés sem jellemző, anovuláció: vettem a patikában ovulációs tesztet mert nagyon nagyon kiváncsi voltam. Pontban a 21. napon csináltam meg a tesztet és olyan erős pozitív lett, mint a fene.


Nagyon kíváncsi leszek ezek után, hogy mi lesz a diagnózis. Durva, hogy 27 évesen már felmerül a téma, mint meddőség, vagy bármi nemű fogamzási probléma. Ilyen elcseszett világot élünk? :(

okt. 14. 09:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Az endokrinológus engem homron vérvételekre küldött, meg pajzsmirigy ultrahangra.


Nem hiszem, hogy PCOS van nálad, ha se ciszta sincs, se tesztoszteron gond, de ehhez tényleg orvos kell, vérvétel és ultrahang.


Anovuláció: bocsi, azt nem így kell nézni 😊 Anovulációt orvos kell nézzen, vérvétellel és ultrahangos követéssel, hogy megreped-e a tüsző, kiszabadul a petesejt. Azaz van-e ovuláció.


Te ovulációs tesztet használtál, az másra való. Gondolom vizeletes tesztet használtál.

Az a teszt az LH csúcsot mutatja a vizeletben, onnantól 24-36 óra a tüszőrepedés, maga az ovuláció. Tehát csak előre jelzi, hogy mindjárt lesz ovuláció. De nem erősíti meg, hogy meg is repedt-e, ahhoz orvos kell, vérvétel.


Vagy hőmérőzés neked otthon, minden egyed reggel, de azt azért érdemes 2-3 hónapig gyakorolni, mire belejössz, és tudod értelmezni a hőgörbét. De magadnak is csak tippelni tudod, hogy mikor repedt meg (1-2 napra pontosan) , a "minőségét" nem látod, ahhoz orvos, vérvétel kell, progeszteron szint stb.


Illetve az ovulációs tesztet nem a 21. napon kell csinálni egyetlen egyszer. Hanem a 10-20 között, akár 25. napig végig, a vizelettel működőt. Mert önmagában egy ovulációs teszt semmit sem jelent, hanem 1-2 hétig nézni kell, mikor a legerősebb.


Valakinek ugyanis többször pozitív az ovulációs teszt, mert többször próbálkozik a szervezet, na az hormonproblémára utalhat.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs ovulációd, nem tudhatjuk, hetekig kell követni, hogy kiderüljön, sőt, több ciklusban egymás után, hónapokig.

okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!