Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek van komoly ok az...

Szerintetek van komoly ok az aggodalomra? (csomó szerűség a mellben)

Figyelt kérdés

Pár napja fedeztem fel, 1-2 nappal a mensim előtt. Egy ponton érzékenyebb volt a mellem és egy csomó szerűséget éreztem ott. Másnapra kétszeresére nőtt. Aztán megjött a mensim, elmúlt az érzékenysége és 2-3 nap alatt újra akkora lett, mint amikor elsőre felfedeztem.

Barátnőm szerint a rákos csomó nem ilyen...

Természetesen már van időpontom mammográfiára és emlő ultrahangra, de arra még 2 hetet várni kell és nagyon meg vagyok ijedve.

Olvasnék szívesen mindenféle tapasztalatot a témában. Próbálok nem nagyon parázni, de nem megy.



okt. 9. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is ez volt, egyszer csökkentek máskor nőttek, ciklustól függően. De nekem 5-6 volt mellenként, és volt ami több centisre nőtt, nem fájtak, csak akkor ha nyomódtak.

Elmentem UH-ra és kiderült hogy a tejmirigyeim hormonok felborulása miatt így beduzzadtak, illetve 2 kicsike ciszta (pár mm-esek) volt/van a balban. Azok is a hormonok miatt hol megteltek, hol csökkentek.


A rákos csomó egy mellben van először, és nem csökken a mérete ha már egyszer ott van.


3 hónap volt mire egyszer csak az egyik menzeszem lezajlása után nem kezdtek el újra nőni a csomók.

okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Már megint ez a kérdés.... Minden héten...

Mikor tanuljatok már meg hogy a rakos csomot nem lehet kitapintani, az csak a nevében "daganat", gyakorlatban egy kis lokális sejtburjazas. Ha már bőven áttétes max akkor tudsz valamit kitapintani, de addigra évek óta olyan tüneteket is kell hogy adjon.

Csak és kizárólag a tumormarker -> ultrahang/mri -> biopszia képes kimutatni.

Tudom most jönnek a hülyék lepontozni és ide írják hogy jajj de rákos vagy és rohanj a sürgősségire mert pár másodpercen fog múlni stb....de csak tudom már ha benne vagyok na mindegy

okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Küldj képet, így nehéz bármit mondani
okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondom hülyék vagytok és kész
okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Önvizsgálatot menses utánra érdemes időzíteni, amikor az ilyen változó csomók megmutatják az eredeti méretüket.

Ha 40 alatt vagy, jobb az uh, mint a mammográfia, de majd ott rendezik a sorrendet.

Van sok jóindulatú csomó is. Ne stresszelj!

A legjobbakat kívánom!

okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Annyira hülyék vagytok. Jólvan ne menjetek uhra, mrire hanem nyomkodjátok magatokat aztán rohangjatok a sürgősségire lol xDDD fidernyákok ennyi eszetek van
okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
1-es vagyok, nem vagyok fideszes, de önvizsgálatot igenis csinálni kell, és nem csak támogatva hanem nézve is! Nem csak csomókat kell keresni hanem formát nézni, besüppedést, vagy éppen pigmentácio elváltozást, behúzódásokat, és ha bármelyiket észleled akkor menni UH-ra vagy mammográfiára. Nem minden ittyre fittyre véletlenszerűen csak úgy bemenni!
okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tapogatva*
okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az meg amit te mondasz kedves fideszellenes, az amúgy is javasolt 1-3 évente szűrővizsgálat. Ha az épp nem mutat ki semmit, akkor úgyis csak akkor mész a 2 időpont között ha már tüneted van. Egyébként meg kivárod a javasolt 3 évet. Erről ennyit...
okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
62%
Nagy valószínűséggel cysta(ciszta) tehát egy jó indulatú dolog. Azonban ha tapintható és fáj akkor mindenképpen el kell menni vele orvoshoz nehogy begyulladjon. De alapvetően ártalmatlan dolog.
okt. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!