Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció kimaradás után...

Menstruáció kimaradás után ovu teszt pozitív?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg a ciklus 42.napján tartok.

A menstruációm 15 napja késik.


Miután észrevettem,hogy 1 napja késik csináltam teszteket,2 napig pozitív lett,majd negatívak követték sajnos. Elkönyveltem kémiai terhességnek,vártam,hogy a mentruációm megjöjjön. Azóta sem jött sajnos,a hcg teszt továbbra is negatív.

Viszont 4 napja nagyon erős bal oldali petefészek szúrkálást,fájdalmat éreztem,ami kihatott a lábamba. Tervben van menni orvoshoz,de csak szerdán rendel a héten. Párom sürgősségire szeretett volna elvinni,de nem tartom olyan erős fájdalomnak,hogy ezmiatt ott töltsem a napom,illetve mások komolyabb baja miatt a sort sem szeretném feltartani.


Amit furcsálok viszont,hogy a telefonos applikációm jelzett,hogy holnap ovulálnék a kiszámolt adatok alapján. Ma reggel csináltam kiváncsiságból egy LH-tesztet (ovulációs) és pozitív lett.

Na most ez kicsit összezavart,hogy is lehetséges.

Tanácsot szeretnék kérni. Vajon csak ovuláció fájdalmam van jelenleg? De akkor miért volt a hcg teszt pozitiv? Es miert nem vereztem,ha nincs baba? Normális ez?

Szerda messze van és addig nem szeretnék ezen kattogni.


Köszi a válaszokat!



(Nem,nem vagyok gyerek,se hülye,mielőtt írná valaki. Csak össze vagyok zavarodva!)



ma 09:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, nem csodálom, hogy összezavarodtál, én is azt tettem volna a helyedben. Sajnos csak ötleteim vannak, mert így látatlanban lehetetlen megmondani, mi történik.


Ha jól értem, augusztus 26. volt az utolsó menstruációd első napja, ugye? Mert ahhoz képest ma vagy a 42. napon.

Ha a menstruációd 15 napja késik, akkor gondolom 27 naposak kb. a ciklusaid, és szeptember 21-én kellett volna megjönnie. A terhességi teszt szeptember 21 körül volt pozitív 2 napig, és azóta negatív?


Matematikailag igazából úgy tűnik, hogy kimaradt a menstruációd és simán most ovulálsz, ez már a következő ciklus. Évente egyszer normális, ha teljesen kimarad a menstruáció, semmi gond.

Legyetek ma együtt, ha van hozzá kedvetek, mert nemsokára ovulálni fogsz az ovulációs teszt szerint, valószínűleg holnap. De csak ha elég jól érzed magad hozzá, és nem rosszabbodik a fájdalom.


Másrészt a lábfájdalom aggasztó, hogy kisugárzott, és furcsa, hogy a kémiai nem távozott menstruációval. Lehet, hogy véletlen, lehet, hogy nem. Szerdán mindenképpen nézzenek meg, miújság odabent. Milyen vastag a nyálkahártya, ott van még valami beágyazódva, csak még nem távozott, vagy nincs-e gyulladás pl. a petefészekben, mi a helyzet a tüszőkkel, éppen érnek, vagy lehet szerdán már azt fogja mutatni, hogy meg is repedtek, és már luteális szakaszban van, elmúlt az ovuláció.


Ami fontos: ha kávézacc barnázást tapasztalt, vagy nagyon fájna a lábad, ne várd meg a szerdát, azonnal sürgősségi. Nem tartod fel a sort, hidd el, az a dolguk, hogy segítsenek!

A kávézacc méhen kívüli terhességre utalna, de ott pont hogy erős pozitív terhességi teszt szokott lenni, így emiatt nem aggódnék, de azért, biztos ami biztos, felhívom rá a figyelmed.

ma 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!