Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hugyúti gyulladàsra felírt...

A hugyúti gyulladàsra felírt antibiotikum jó a hüvely gyulladàsra is?tényleg minden bacit kipusztít?

Figyelt kérdés

okt. 4. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos írta fel? Akkor nyilván jó. De a saját szakálladra, vagy mert a szomszédnak bevált, inkább ne kísérletezz.
okt. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, mert lehet, hogy más baktérium okozta a húgyuti gyulladást, mint a hüvely gyulladást.


A húgyuti gyulladást pl. leggyakrabban E. coli baktériumok okozzák, amelyek aerob bacik (oxigént igényelnek), míg a hüvelygyulladást csak ritka esetben okozzák aerob baktériumok, ott inkább anaerobok vannak, amelyekre más fajta antibiotikum kell...


Arról nem is beszélve, hogy hüvelygyulladást nagyon gyakran nem baci, hanem gomba okoz, arra pedig teljesen más gyógyszer kell...


Szóval az önterápia nem feltétlenül okos dolog.

okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Felfazasra írták fel vér volt a vizeletben.Cifloxin 500 mg napi 2...most kezdtem a második dobozzal enyhülni kezdett de újra picit beerősödött..közben egyszer volt szex a férjemmel lehet bekavart?mert utána picit barnaztam...és a szex közben érzékeny volt a hüvelyem ..ha hugyúti a dolog akkor mi köze a hüvelyemhez?..mindenesetre hat a gyógyszer de nagyon lassan ..mellé most szedek tőzegàfonya kapszulát is ..
okt. 4. 09:42
 4/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszer elvileg jó mindegyikre úgy olvasom ..valaki használta?
okt. 4. 09:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja mèg annyi,hogy nem büdös odalennt se semmi gombás fertőzèsre utaló jel nincs... utóbbi pár hónapban tusfurdővel mostam intim helYett..és menzim is most volt ..lehet felmarodott?
okt. 4. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!