Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pozitív lett a Streptococcus...

Pozitív lett a Streptococcus agalactiae a tesztem. Ki lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés
Ugye ez a terhességem során kiderült 1 éve. Azóta olvasgattam többet a témában, de nem egyértelmű. Valamelyik helyen azt olvasni van rá antibiotikum és sikeresen megszüntethető, másik oldalon pedig, hogy nem lehet. Ti szedtetek rá antibiotikumot? Utóbbi években több felfázásom, húgyúti fertőzésem volt és olvastam, hogy okozhatja ezt is. Nektek volt ezzel gondotok? Illetve nőgyógyász írta fel az antibiotikumot?

tegnap 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Wikipedia szerint gyógyítható:

"Pedig a S. agalactiae okozta genitális fertőzés megfelelő antibiotikum terápiával (20 napig 3x1000 mg amoxicillin szájon át) valamint helyileg ható antibakteriális kenőcs vagy kúp alkalmazásával az estek döntő többségében még a terhesség alatt is gyógyítható."

Forrás: [link]

tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A str. agalactiae a nők jelentős részénél a normál flóra része, nem kell kezelni, csak a vajúdás alatt kell antobiotikum profilaxis a magzat miatt.
ma 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!