Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem múlnak a hormonális...

Miért nem múlnak a hormonális panaszaim?

Figyelt kérdés

Hormonális panaszaim nem múlnak, de tartom amit az orvos mondott. Több mint 1 éve életmódot váltottam, mindent betartok. Egészséges kajak, minimális nasi és gyors kaja, sok víz, az ilyenkor ajánlott vitaminok, mozogni is elkezdem 1 éve rendszeresen, heti 2x 40perc,tobbre nincs időm.

De az egészségem nem javul. A hajam még azóta jobban is hullik, ami nagyon furcsa számomra. Pattanások ugyan úgy vannak, annyi, hogy már nem olyan nagyok, mint ezelőtt, de ugyan úgy vannak és fájnak. Szőröm ugyan olyan sűrű, hajam ugyanannyira zsíros. Menzesz még mindig zavaros és hangulatom is ingadozik. De hiába megyek akármilyen orvoshoz, ennél többet nemtud segíteni egyiksem. Ráadásul a vérképek is nagyjából normálisak. Legalábbis akkora differencia nincs, hogy gyógyszer kelljen.



szept. 26. 09:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
A barátnőim, ismerőseim közel 100%-a szedte, akinek kellemetlen mellékhatása volt, az váltott és megoldódott. Nem méreg, csak szeretik annak beállítani.
szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

8: De most nem pont azért jöttél ide kérdezni, mert nem vagy elégedett az orvosokkal, akiknél voltál? :D Meg eleve azt írod, hogy azt mondták, hogy nincs bajod.

Normális nőgyógyász nem fogamzásgátlóval nyomja el a tüneteket, hanem foglalkozik a problémával.

Saját tapasztalat. Amikor kezdődtek a problémáim, akkor elküldtek, hogy semmi bajom, más nők is kibírják, stb. Fáj? Szedjen fogamzásgátlót. Ha szedem, akkor lehet, hogy eltelik még 10 év, mire kiderül, hogy mi a bajom.

Szerencsére viszonylag hamar találtam normális orvost, és nem is volt nehéz megállapítani, hogy mi a bajom. Azóta voltam több orvosnál is, mert több műtéten is túl vagyok. Soha egyik sem javasolt fogamzásgátlót. Hormonterápián is túl vagyok. Szóval nem a hormonok ellen vagyok.

szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

9: De a kérdezőnél nincs PCOS. Legalábbis a leírásból úgy tűnik, hogy azt mondták neki, hogy semmi baja.


Az más, ha megállapítják, hogy mi a probléma, és azon segíthet a fogamzásgátló is.

És megint más, amikor csak azért írnak fogamzásgátlót, hogy gyengébbek legyenek a panaszaid, de azt nem vizsgálják, hogy mi a baj, ezért nem is kapsz normális kezelést.

szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

Szabálytalan vérzés és hyperndrogén tünetek. 3 rotterdami kritériumból kettő megvan, ha minden mást kizártak, ez éppen kimeríti a PCOS fogalmát.

De egyébként a fogamzásgátló nem csak PCOS esetén jó tüneti kezelésre, hanem (ha nem találtak mást, amit máshogy lehetne kezelni) a kérdező problémáira is.

szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

12

Hol találtál orvost? Budapesti?

szept. 27. 10:02
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
56%
Kokawecz Katát keresd a Fb-on. Ő az autoimmunitás hazai atyamestere.
szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!