Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem múlnak a hormonális...

Miért nem múlnak a hormonális panaszaim?

Figyelt kérdés

Hormonális panaszaim nem múlnak, de tartom amit az orvos mondott. Több mint 1 éve életmódot váltottam, mindent betartok. Egészséges kajak, minimális nasi és gyors kaja, sok víz, az ilyenkor ajánlott vitaminok, mozogni is elkezdem 1 éve rendszeresen, heti 2x 40perc,tobbre nincs időm.

De az egészségem nem javul. A hajam még azóta jobban is hullik, ami nagyon furcsa számomra. Pattanások ugyan úgy vannak, annyi, hogy már nem olyan nagyok, mint ezelőtt, de ugyan úgy vannak és fájnak. Szőröm ugyan olyan sűrű, hajam ugyanannyira zsíros. Menzesz még mindig zavaros és hangulatom is ingadozik. De hiába megyek akármilyen orvoshoz, ennél többet nemtud segíteni egyiksem. Ráadásul a vérképek is nagyjából normálisak. Legalábbis akkora differencia nincs, hogy gyógyszer kelljen.



szept. 26. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Endokrinológus vagy nőgyógyásznál is jártál?

Mindent betartva, amiket írtál, egyáltalán nem indokoltak tényleg a tüneteid, amennyiben egészsége vagy.

szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát tudnék mesélni :D szóval


Endokrinologus - 4

Nőgyógyász - 3

Bőrgyógyász - 3

Hajgyógyász - 3


De mondom, ennél az életmódnál amit folytatok, egyiksem tudott többet ajánlani, mivel nincsenek akkor eltérések ami gyógyszert igényel. Persze fogamzásgátlót ajánlottak, de azzal nem éltem

szept. 26. 09:26
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Gyógyszert nem kaptál?

Az életmódváltás általában semmit sem ér. Mármint nyilván jó egészségesen élni, ha egyébként nem éltél egészségesen, de ettől nem oldódnak meg ezek a problémák.

Van valami konkrét probléma? Mióma, endo, ciszták?

szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3

Nincs.

szept. 26. 09:43
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
A fogamzásgátló pedig lehet megoldás, nem annyira ördögtől való dolog egyébként. Esetleg csak próbáld meg, de nem erőltetésnek szánom, saját döntés. Édesanyámnak segített, neki nagyon csúnya bőr problémái voltak még huszonévesen, azóta még jobban szabályozottak ezek a bogyók.
szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Én nem szednék fogamzásgátlót. Szedtem sokáig és nagyon megbántam. Csak elnyomja a tüneteket, de semmit sem old meg. Így nem huszonévesen, hanem 35 után kezdődött csak a problémáim megoldása, ami azért nagyon nem mindegy gyerekvállalás szempontjából.

Nekem egyébként pont akkor lett szép a bőröm, amikor abbahagytam a szedését.

szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5: A fogamzásgátló nem megoldás!

Ha gond van a hormonokkal, akkor célzott hormonkezelés kell.

szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én értem hogy szerinted az kell, de akkor 10 orvos miért gondolja máshogy? Te jobban tudod mint az orvos? Mivel foglalkozol, hogy felülírod, nem 1 nem 2 orvos véleményét?
szept. 26. 13:07
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy laikusok miért is vannak állandóan a fogamzásgátló ellen, mikor minden egyes guideline-ban pl PCOS-nél első vonalas kezelés, ha az adott illető éppen nem akar gyereket.

Nem oki kezelés, ez bizony tény. Ugyanis oki kezelés sok esetben nincs. PCOS-em van, az atyaúristent is beszedtem, dagadt sem vagyok (nem is voltam), odafigyelek az étkezésre, sportolok. Jobb lett? Nem. Van ovulációm? Nincs.


A fogamzásgátló igen is kezeli a kellemetlen panaszokat, és mondjuk amikor az ember nem akar gyereket, ez pont elég. Ugyanis más megoldás meg nincs, max tűrheti.

A fogamzásgátló mellett meg kiszámítható a vérzés (még ha nem is rendes menzesz), csökkenti a hajhullást, csökkenti a szőrösödést, csökkenti a pattanásokat. Nem mellékesen védi a nyálkahártyát, mert hosszú távon baromira nem tesz jót neki a kiegyensúlyozatlan folymaatos ösztrogénhatás.


7 évig szedtem, jelentem, azon kívül, hogy elfedte a panaszaim, semmi bajom nem volt vele. Abbahagytam, nyilván pont ugyanolyan szar a ciklusom, mint előtte (bár megjegyzem, lerakás után 5 hónapig spontán vouláltam, aki nekem egész életemben nem fordult elő!). Teherbe esni nyilván nem sikerül, de ez azért nem ér olyan marha nagy meglepiként ugye.

szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Milyen laikusok?nők ezrei panaszkodnak hogy mennyi mellékhatása jött elő náluk, és hogy a letétel után minden sokkal rosszabb lett. 10ből max 2 az akinek nem lett tőle semmi baja, vagy csak minimális.
szept. 26. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!