Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor végzenek nőgyógyászati...

Mikor végzenek nőgyógyászati biopsziát? Csak rákot kereshetnek? Nem találtam hasonló kérdést. Többi lent

Figyelt kérdés
Kenetet adtam le nemrég a nőgyógyásznál.mondta, hogy nem túl jók az eredmények, tovább küldött kolposzkópos vizsgálatra. Viszont csináltak egy 2mm-es biopsziát két helyről is. Rákra gondolhatnak? Vagy esetleg valami mást? Külföldön vagyok, nem értek teljesen mindent. A leleteket nem láttam, minden adat elektronikusan van még az orsvosomnak. Van okom aggódni? Ha biopsziát végeznek csak rákot kereshetnek? Az orvos kb felvilágosított, de nem mondott semmi konkrétat, az eredmények pedig kb 2 hét mire készen lesznek.

szept. 17. 21:49
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
46%
A biopszia az a rosszindulatú elváltozás meglétére vagy kizárására szolgál.
szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 szóval jòl gondoltam.😅
szept. 17. 23:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Mire szàmìthatok ha rosszak az eredmények?
szept. 17. 23:21
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudjuk ezt, főleg nem előre, de egyáltalán nem biztos, hogy gond lesz.
szept. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Más bőrelváltozásból is lehet biopsziát venni, de ez elég ritka, sőt daganatgyanú esetén sem tipikus a bőrelváltozás biopsziázása, mégpedig amiatt, hogy a tűszúrás eseteén nehogy szóródjon a daganat.


Általában bőrdagant gyanú esetén teljesen kimetszik a gyanús képletet (pl, anyajegyet) és az egészet elküldik szövettani vizsgálatra.

tegnapelőtt 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyedben én facebookon belépnék a "vakcinainfo orvos valaszol" csoportba, és megmutatnám az anonimizált leleteket nev nelkul. (Mindenre válaszolnak és nagyon sok orvos van).


Értelmezik, és elmondják mi történik.

tegnapelőtt 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!