Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszertárban elérhető...

Qborka kérdése:

Gyógyszertárban elérhető terhességi tesztek közül melyik a legpontosabb,ami aktus után 12 nappal használható?

Figyelt kérdés
A mensimhez nem mérhetem, mert hormonos spirál mellett nagy káosz volt. A spirál levétele után 8 nappal történt az esemény.
szept. 13. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Facelle (Rossmann), Predictor Early.
szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az első ír, azok jók.


De 12 nappal az aktus után még sajnos korán van. Hibába lesz negatív, nem nyugodhatsz még meg teljesen. Csak aktus után 15-18 nappal. Sajnos ez van, biológia.


A spermiumok általában 2-3 napig életképesek a női testben, megfelelő körülmények között (maximum 4-5 napig). Utána ovulációkor a petesejt 1 napig életképes. Majd jön a luteális szakasz (ovuláció utáni napok), aminek a legrövidebb hossza 10 nap, de általában a nőknek 12-16 nap.


Ezért matematikailag a ciklus után 15-18 nappal mutatja a terhességi teszt.

Legkésőbb aktus után 21 nappal megnyugodhatsz végleg, ha negatív a teszt. Mert spermiumok max 4-5 napig életképesek, plusz a leghosszabb luteális szakasz 16 nap.


De, ismétlem, aktus után a többségnek már mutatja az érzékeny teszt 15-18 nappal (spermiumok 2 nap életben maradás + peteérés napja + átlag luteális 12-15 nap).

szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, de másfél évig hormonspirál mellett nem tudom, mikor volt peteérésem, mert nem tűnt fel. illetve szinte mindig véreztem.
szept. 13. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó :)


Hát majd kiderül a tesztekből, tesztelj 2 naponta, egészen aktus utáni 21. napig. Kívánom, hogy olyan eredmény legyen, amit szeretnél.


Az is lehet, hogy közelében sem voltatok az ovulációnak, mert mondjuk hetek múlva lesz csak. Hormonális fogamzásgátlás elhagyása után előfordul, hogy kell egy kis idő, mire helyreáll hormonális tengely, és jön az első (minőségi) ovuláció.

szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A problémám az,hogy kedden lesz hsk+ küret. Illetve ettől függetlenül sem akarok gyereket.
szept. 14. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!