Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha évente 2 alkalomm...

Normális, ha évente 2 alkalommal kimarad a mensim?

Figyelt kérdés

Minden teljesen rendben van a többivel, tünetek is mindig megvannak ( érzékeny cici, 1db pattanás, puffadás, szokásos 4-5 napos vérzés), de évente kétszer rendszeresen kimarad 1-1 alkalom.


Ez a 2 alkalom sosem egymás után következik, hanem kimarad mondjuk februárban, meg augusztusban.


Ha kimarad februárban meg augusztusban, akkor márciusban és szeptemberben minden újra oké, szokás szerint megjön, folytatódik minden.


Csak nem tudom, normális-e, hogy évente kétszer törvényszerűen kimarad? Ez megy èvek óta. Bajom nincs vele amúgy, megszoktam a “ritmust”.


szept. 8. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem normális. Ideje lenne elmenni egy nőgyógyászhoz. Betegség előjele is lehet ez.
szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az hogy kimarad? Vannak nagyjából 25-30 napos ciklusaid és évente 2x 50-60 naposak is előfordulnak?
szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:


miért lenne betegség? 3 ève ez a rendszer. 3 év alatt csak kijött volna, ha valami “betegség”.


Amúgy akkor miért írják cikkek, hogy évente 1-2 alkalommal teljesen normális, ha kimarad a menstruáció? Gond elvileg akkor van, ha legalább 3 hónap marad ki és ez egybefüggő időszak.


Nálam ilyen nincs.

szept. 9. 16:06
 4/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:


azt jelenti, hogy a ciklusaim alapból 30-45 nap közt váltakoznak ( ez már vagy 20 ève így van nálam, nekem ez a normális időintervallum), de évente kétszer van, amikor 60 napos. Mint például most. Most vagyok az 58. napon és érzem, hogy nemsokára megjön. A jelek már megérkeztek.


Szóval 30-45 napos ciklusaim vannak, évente kétszer pedig 60 napos.

szept. 9. 16:10
 5/8 A kérdező kommentje:
38 èves koromig sosem volt 60 napos ciklusom. 38 éves koromtól változott meg és jött be az évi 2x60 napos ciklus. Most 41 vagyok. Minden oké és szokásos amúgy. Más nem változott. Nincs panaszom.
szept. 9. 16:17
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

"Amúgy akkor miért írják cikkek hogy évente 1-2 alkalommal teljesen normális, ha kimarad a menstruáció?"


Linkelj forrást, mert ezt így nem hiszem el. Az a normális, ha minden hónapban meg van. Ha ettől eltér, akkor meg kell keresni az okot. És az, hogy neked évek óta ugyanakkor nincs meg, hogyhogy nem találod furcsának? Ép eszű ember nem gondolkodna és várna ennyit. Egyes betegségeknek hosszú idő kell, míg kialakulnak. Végülis csak a te egészséged forog kockán, nem az enyém, nyugodtan szarj rá a továbbiakban is, ahogy tetted eddig is.

szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem te korlátolt ès tudatlan vagy.

Ideje megismerni a női test működését.

Íme csak egy forrás a sok közül.

Többet nem vagyok hajlandó válaszolni neked, mert én tettem fel kérdést, nem én akarok magyarázni egy debilnek. De már a válasz se érdekel, mert megtaláltam a választ: normális.

Csá.



“ Kimarad a peteérés, azért nem jön meg.


Normális esetben a ciklus közepe táján (mondjuk az ideje függ a ciklus hosszától) megérik egy petesejt és kilökődik a petefészekből.

A helyén kialakul a sárgatest, ami egy hormont, progeszteront termel.

Ez a hormon felelős azért, hogy előkészítse a nyálkahártyát a megtermékenyült petesejt számára, hogy be tudjon ágyazódni.

Ha nem termékenyül meg a petesejt, akkor a sárgatest elsorvad, a progeszteronszint pedig lecsökken.

A progeszteron megvonása pedig a nyálkahártya lelökődését eredményezi.


Ha nem történik meg a petesejt kilökődése, akkor nem alakul ki a helyén sárgatest sem. Nem emelkedik meg a progeszteronszint, majd nem csökken le, így nem is jön meg a vérzés.


Pecsételés előfordulhat, ha a méhnyálkahártya a folyamatos ösztrogénhatás miatt (ami a ciklus első felére jellemző) egyre vastagabbá válik, de a szervezet már nem tudja fenntartani. Ilyenkor van vmiféle vérzés, pecsételgetés, ami akár el is húzódhat, de igazi menstruáció nincs.


De az is lehet, hogy nem jelentkezik semmilyen vérzés, csak majd akkor, mikor a következő petesejt kilökődésével termelődik progeszteron.


Az ovuláció kimaradása előfordulhat egészséges nőknél is, évente maximum 1-2 alkalommal. “

szept. 10. 00:39
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem te korlátolt ès tudatlan vagy. Ideje megismerni a női test működését."


Vs.


"Normális, ha évente 2 alkalommal kimarad a mensim?"


Akkor ezek szerint most te magadat jellemezted. 👏


Forrásmegjelölés hiányzik, tehát még mindig kérdés, hogy ezt most egy szakmai oldalról másoltad ki, vagy egy nőklapja caféról.

szept. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!